Žiaci z Banky „spíkovali“ v Londýne aj v Bruseli

  • Školy / Spravodajstvo / Región
  • 22. apríla 2023, 22:30

Žiaci Základnej školy v obci Banka sa na konci marca vydali na jazykový pobyt do Londýna. Pred príchodom do Veľkej Británie sme sa zastavili v belgickom Bruseli pozrieť si Mini-Európu, Atómium a nezabudli sme ani na symbol mesta – cikajúceho chlapca s názvom Manneken Pis. Preplavili sme sa a jazykový pobyt sa mohol začať.

(Autor: ZŠ s MŠ Banka)

Videli sme Greenwich, pozreli si najzelenšiu časť mesta, planetárium a areál nultého poludníka. Pohľad na supermoderné Canary Wharf bol skutočne nádherný. Prešli sme do City of London, videli Tower Bridge a obdivovali krásu Katedrály sv. Pavla. Ďalší deň sme absolvovali okružnú jazdu po Londýne, navštívili múzeum voskových figurín Madame Tussauds, technické múzeum i najväčší obchodný dom v Európe – Westfield. Previezli sme sa metrom a na ďalší deň sme videli London Eye, pozreli si Buckingham Palace, Westminster Abbey, Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Oxford Street. Zašli sme aj na stanicu, kde sme si pozreli nástupište 9 a 3/4.

Londýn je skrátka úžasné mesto. Bol to skvelý výlet s ešte krajšími spomienkami.

zdroj: ZŠ s MŠ Banka

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 28. septembra 2023
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela