Budú zajtra Čajky oslavovať titul? Posledný krok býva najťažší

Finálová séria Niké extraligy žien napíše v sobotu 22. apríla o 18.00 h svoj tretí, možno posledný diel. Piešťanské Čajky privítajú v Diplomat aréne Sláviu Banská Bystrica, v rukách majú majstrovský mečbal, ktorý by radi pred domácimi fanúšikmi hneď pri prvej možnosti využili.

Piešťanské Čajky privítajú v Diplomat aréne Sláviu Banská Bystrica, v rukách majú majstrovský mečbal. (Autor: Laco Duračka)

Predzápasové predpoklady sa naplnili, v meste pod Urpínom to bola v stredu oveľa náročnejšia finálová bitka, ako tomu bolo v otváracom stretnutí série Čajok s „pumami“. Piešťany ju aj napriek dramatickejšiemu záveru zvládli a po výsledku 72:60 si odniesli nielen druhý bod v sérii, ale najmä majstrovský mečbal. Ten by radi využili hneď na prvý pokus pred domácim publikom.

„Dievčatám som už pred stredajším zápasom povedal, že mám veľmi rád Banskú Bystricu ako mesto, ale najbližšie sem chcem prísť až v budúcej sezóne. Bude to veľmi ťažké a nervózne zo začiatku. Nemusí to ísť možno tak, ako chceme, ale pevne verím, že už máme dostatočne skúsený tím na to, aby sme to dotiahli. Je to úplne jedno, akým to bude spôsobom, o koľko bodov, ale nech je to víťazstvo,“ uviedol pred sobotou tréner Peter Jankovič.

Banská Bystrica sťažila Piešťanom cestu za druhým finálovým víťazstvom, keď najmä v druhom polčase pred zaplnenými tribúnami zdramatizovala dianie na palubovke. Klub z kúpeľného mesta to napokon skúsene ustál a zvládol tak aj deviatu tohtosezónnu konfrontáciu s týmto súperom. Zostáva už len posledný krok, po ktorom môžu Piešťanské Čajky oslavovať zisk druhého majstrovského titulu v histórii klubu a najmä na domácej scéne sezónu bez jedinej prehry.

„Myslím si, že si nemusíme dávať na seba až taký tlak. Treba to brať ako zápas, ktorý chceme vyhrať a nestresovať sa pred ním. Ak budeme v hlavách takto nastavené, tak budeme hrať našu hru a pôjde to podľa našich predstáv,“ vyjadrila sa Dominika Rusiňáková.

Tretie pokračovanie finálovej série Niké EXZ medzi Piešťanskými Čajkami a Sláviou Banská Bystrica sa uskutoční v sobotu 22. apríla o 18.00 h v Diplomat aréne. Vstupné na tento zápas je 7€ a zabezpečiť si miesto v hale môžete ešte stále dopredu, konkrétne dnes (21. apríla) od 11.00 do 13.30 h v reštaurácii Diplomat aréna a v sobotu od 16.30 h v pokladni Diplomat arény.

Program finále Niké extraligy žien (hrá sa na tri víťazné zápasy):

Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica 75:51

Slávia Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 60:72

sobota 22. apríla o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica

prípadný 4. zápas – streda 26. apríla o 18.00 h: Slávia Banská Bystrica – Piešťanské Čajky

prípadný 5. zápas – sobota 29. apríla o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 22. júla. Tento deň je Dňom rodičov. Meniny má Magdaléna.
  • 22.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 22. júla 2024
Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga