Pohár Ľudovíta Wintera zostal na „hotelke“

V priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch v utorok 4. apríla panovala neopakovateľná atmosféra. V súťaži Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera sa stretlo 91 súťažiach z 31 stredných škôl z Česka a Slovenska. Najúspešnejšou sa stala a putovný pohár získala domáca „hotelka“.

Piešťanská hotelová akadémia má na konte ďalšie prvenstvo v súťaži o putovný pohár. (Autor: hastropy.sk)

Študenti súperili v piatich súťažiach – Mladý someliér, Junior Barista Cup, Barkultur Junior Competetion, Junior Chocolatier a Junior Teatender, pričom výkony hodnotilo 32 porotcov. Všetky súťaže poznajú svojich víťazov. Novinkou sa stala súťaž žiakov základných škôl Mladý gastronóm, pričom šesť tímov a 24 súťažiacich napieklo chutné a krásne muffinky a pripravilo nádherné veľkonočné tabule.

Na záver komisári vyhodnotili po súčte bodov najúspešnejšiu školu. Putovný pohár získala Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, takže zostal na domácej pôde. Škola ďakuje odborným garantom, porotcom, pedagógom i študentom. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Móric, zajtra Zdenka