Tip na výlet: Už túto sobotu „S Vesnou na vodu“

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 18. apríla 2023, 22:30

Už túto sobotu 22. apríla sa podujatím „S Vesnou na vodu“ odomknú vody Váhu a začne sa sezóna splavov, ktorá potrvá do 24. septembra. Počas nej sa v piešťanskom regióne uskutoční až 50 splavov.

(Autor: Rezort Piešťany)

„Splavy Váhu sme minulý rok zaradili do ponuky atraktivít nášho regiónu ako novinku a rýchlo sa ukázalo, že to bol výborný krok,“ hovorí výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná. „Splavy sa stretli s veľkým záujmom a odozvou, preto sú aj túto letnú sezónu medzi podujatiami, ktoré Rezort Piešťany zastrešuje, tentoraz už ako jeden z ťahákov hlavnej turistickej sezóny. Rôzne trasy umožňujú vybrať si podľa ich dĺžky aj náročnosti, čo robí splavy dostupnými naozaj pre každého – pre všetky vekové kategórie, pre jednotlivcov, partie aj pre rodiny s deťmi. Na splave strávite aktívny, pekný deň, odnesiete si výnimočné zážitky a možno aj priateľstvá, a hlavne dobrú náladu. Preto všetkých srdečne pozývam pozrieť sa na piešťanský región z vody úplne novým pohľadom.“

Každý splav sa začína registráciou a inštruktážou. Je možné prísť s vlastným vybavením a plavidlom, ale nie je to podmienka, pretože organizátor zabezpečuje všetko okrem občerstvenia. Odporúča sa priniesť si náhradné oblečenie, obuv, krém na opaľovanie a pokrývku hlavy. Podrobné informácie o jednotlivých splavoch aj s ďalšími praktickými odporúčaniami nájdu záujemcovia na stránke Rezortu Piešťany. Uvedené dĺžky splavov sú orientačné, pretože konkrétne trvanie vždy závisí od stavu vody, vetra aj celkovej atmosféry.

Ktoré trasy si môžete vybrať?

Sokolovce – Hlohovec

Tento celodenný splavsa koná každý týždeň, na striedačku v piatky a nedele. Začiatok je o 09.30 hod. v Hlohovci, odkiaľ sa účastníci presúvajú autobusom na štart splavu do Sokoloviec. Splav sa končí vo východiskovom bode, kde sa aj začal. 

Nové Mesto nad Váhom – Piešťany

Celodenný splav sa koná každú druhú nedeľu. Alternatívna trasa tohto splavu je Sokolovce – Hlohovec. Deň sa začína o 09.30 hod. v Piešťanoch, odtiaľ sa ide autobusom na štart plavby. Výlet sa končí vo východiskovom bode. Počas celodenných splavov sa robí dlhšia prestávka na kúpanie či opekanie. 

Jalšové – Hlohovec

Tento poobedný splav sa začína každú druhú stredu, počas letných prázdnin každú stredu o 16. hod. v Hlohovci. Odtiaľ autobus prevezie účastníkov plavby do Jalšového a záver splavu je tam, kde bol aj jeho začiatok. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban