„Mojmírka“ zažila Andersena v knižnici

Žiaci zo Základnej školy na Mojmírovej ulici v Piešťanoch zažili v piatok 31. marca čarovnú rozprávkovú Noc s Andersenom v priestoroch mestskej knižnice.

Deťom v knižnici premietali rozprávky na strop. (Autor: archív Lukáša Mencla)

V úvode podujatia sa deťom, hosťom, kolegom i pracovníkom knižnice prihovoril pedagóg Lukáš Mencl: „Milé deti, počas Noci s Andersenom zažijete nezabudnuteľné chvíle v knižnici s bohatým programom, zábavou, dobrodružstvom či súťažou. Dovoľte mi privítať medzi nami Jána Krupu, zástupcu primátora mesta Piešťany, Margitu Galovú, riaditeľku Mestskej knižnice v Piešťanoch, i Janu Chlepkovú, riaditeľku Základnej školy Mojmírova.“

Deti v knižnici rozdelili do dvoch skupín, ujali sa ich pedagogičky. Malí školáci besedovali s rozprávkarom, hudobníkom a spevákom Braňom Jobusom, vypočuli si pásmo piesní z regiónov Slovenska z minulých i súčasných repertoárov spevákov a ľudovej tvorby a tlieskali vystúpeniu Tomáša Čmehíla a jeho partnerky. Najšikovnejší získali ceny. Okrem toho sa zapojili do tvorivého workshopu s Filipom Horníkom, ktorý ich zaujal témou: Ako by dnes vyzerali postavy rozprávok Hansa Christiana Andersena? Deti tvorili ilustrácie, najoriginálnejšie odmenili cenami.

Na podujatí nechýbal ani Andersen v mediálnom svete, kde školáci počúvali monologickú rozprávku Malá morská víla v podaní slovenských hercov. Zabávali sa pri sledovaní krátkych rozprávok a počas aktivít s maľovaním či tajničkami a osemsmerovkami. Žiaci tiež vymýšľali rozprávku na motívy Andersena v duchu hesla: „Pozná umelá inteligencia Andersena?“ Nechýbala prehliadka bábok a opäť sa potvrdilo, že ríša fantázie, do ktorej rád a s láskou vstupoval chorobami často zmietaný svetový rozprávkar Andersen, zbližuje, motivuje, podporuje pozitívne city a učí ľudskosti.

„Ďakujem svojim kolegom, pedagógom Lenke Karabčíkovej, Lucii Ďugovej, Gabriele Mičutkovej a Petrovi Žačokovi, asistentom Jane Pálkovej a Jurajovi Florekovi, pracovníkom mestskej knižnice a jej riaditeľke Margite Galovej, vďaka ktorým sa mohlo podujatie uskutočniť práve tu a s takým výnimočne doplneným programom,“ znelo poďakovanie triedneho učiteľa 7. A Lukáša Mencla.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia