Inčučuna privíta malých návštevníkov už čoskoro

Detské ihrisko Inčučuna v Piešťanoch už čoskoro sprístupnia verejnosti. Ako nás informovala Drahomíra Moretová z mestského úradu, ihrisko čaká len na finálne záhradnícke úpravy a vyrastenie zasiatej trávy. Toto ikonické ihrisko slúžilo na hranie niekoľkým generáciám Piešťancov a po troch rokoch od ukončenia svojej činnosti a odstránenia schátraných starých hracích prvkov sa opäť preberá k životu. Spoza oplotenia je už možné vidieť finálnu podobu vynoveného ihriska.

Na Potočnej ulici je už možné spoza plota vidieť detské ihrisko Inčučuna takmer v jeho finálnej podobe. (Autor: Supa)

Na detskom ihrisku na Potočnej ulici pracovníci Služieb mesta Piešťany rokmi opotrebované hracie prvky odstránili a odviezli 13. augusta 2020. Spolu s nimi bolo odstránené aj staré oplotenie a bránička spolu so základovými múrikmi.

Rok nato radnica osadila nový plot pozostávajúci z plotových panelov a nosných oceľových stĺpikov, ktoré kotvia do betónovej pätky. Súčasťou inštalácie bola i dvojkrídlová a jednokrídlová brána. Okrem toho bola v rámci osádzania plota umiestnená plastová chránička na prívod vody do areálu. Táto etapy obnovy ihriska vyšla radnicu na 33 275 eur.

V závere minulého leta radnica uzavrela zmluvu s detvianskou spoločnosťou Najkrajšie ihriská, podľa ktorej hracie prvky, mobiliár a dopadové plochy stáli 172-tisíc eur. Podľa textu zmluvy všetky prvky, ktoré firma dodala a osadila, majú originálne stvárnenie, sú vyrobené z trváceho dreva v kombinácii s kovom a ide o atypické prvky. Dopadové plochy pod prvkami sú vytvorené z gumovej rohože. Zvyšok plochy ihriska bude tvoriť trávnik a zámková dlažba.

A ak sa v týchto dňoch prejdete po Potočnej ulici, môžete už vidieť osadené všetky hracie prvky. Deti a ich rodičia by sa tak mohli čoskoro dočkať nového a hracími prvkami netradičného areálu.

História ihriska sa začala písať ešte v minulom storočí na konci šesťdesiatych rokov. Pred tromi rokmi odstránené hracie prvky stáli po poslednej obnove na Potočnej ulici takmer 20 rokov. Po viac ako dvadsiatich rokoch ihrisko získa nový vzhľad a môže na ňom vyrastať ďalšia generácia detí. Pretože prví, ktorí sa na ihrisku zo 60. rokov začali hrať, tam už budú chodiť najmä so svojimi vnúčatami.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard