Vtáčie búdky v areáli „schererky“

  • Školy / Piešťany
  • 10. apríla 2023, 22:30

Započúvali ste sa už niekedy do vtáčieho spevu? Viete si predstaviť život bez toho nádherného štebotania? Asi nie. Preto by sme mali vtákom pomáhať nielen prikrmovaním, ale mali by sme im zabezpečiť aj vhodný úkryt, búdku na hniezdenie, kde môžu vychovať mláďatá.

Vtáčie príbytky vyrábali žiaci 6. B zo Základnej školy F. E. Scherera počas zimných mesiacov na hodinách technickej výchovy. (Autor: Peter Vlasák)

Len na ilustráciu – jedna sýkorka dokáže za deň vyzbierať v záhrade stovky húseníc, ktoré poškodzujú ovocné stromy. Každá novoinštalovaná vtáčia búdka je tak veľmi vítanou pomocou.

Na internete nájdeme veľa hotových búdok, väčších, menších, farebných, dokonalých… Ale čo takto vlastnoručne vyrobená búdka? Toto si povedali aj žiaci 6. B zo Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch a počas zimných mesiacov na hodinách technickej výchovy vyrábali vtáčie príbytky. Pod vedením triedneho učiteľa Petra Vlasáka sa im podarilo vyrobiť šesť búdok, ktoré práve v tomto jarnom období osadili v areáli školy.

Veríme, že malé operence sa do nich čoskoro nasťahujú. Ak sa to podarí, bude to veľká odmena pre šiestakov za ich námahu. Okrem toho budú môcť všetci žiaci a návštevníci školského areálu pozorovať, ako vtáčiky kŕmia svoje mláďatá, a ako bonus bude vtáčí spev, ktorým sa nám všetkým odmenia za to, že im usilovné deti vytvorili miesto na život.

Na záver ostáva len dúfať, že miestni vandali nepoškodia aj tieto búdky. V minulosti už totiž vyšla nazmar nejedna snaha pedagógov a žiakov o skrášlenie areálu našej školy (pováľané ploty, polámané kríky, sprejmi znehodnotená stena so slnečnými hodinami…).

Miroslava Kovalinková

0 Shares

Najnovšie správy

Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor