Vtáčie búdky v areáli „schererky“

  • Školy / Piešťany
  • 10. apríla 2023, 22:30

Započúvali ste sa už niekedy do vtáčieho spevu? Viete si predstaviť život bez toho nádherného štebotania? Asi nie. Preto by sme mali vtákom pomáhať nielen prikrmovaním, ale mali by sme im zabezpečiť aj vhodný úkryt, búdku na hniezdenie, kde môžu vychovať mláďatá.

Vtáčie príbytky vyrábali žiaci 6. B zo Základnej školy F. E. Scherera počas zimných mesiacov na hodinách technickej výchovy. (Autor: Peter Vlasák)

Len na ilustráciu – jedna sýkorka dokáže za deň vyzbierať v záhrade stovky húseníc, ktoré poškodzujú ovocné stromy. Každá novoinštalovaná vtáčia búdka je tak veľmi vítanou pomocou.

Na internete nájdeme veľa hotových búdok, väčších, menších, farebných, dokonalých… Ale čo takto vlastnoručne vyrobená búdka? Toto si povedali aj žiaci 6. B zo Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch a počas zimných mesiacov na hodinách technickej výchovy vyrábali vtáčie príbytky. Pod vedením triedneho učiteľa Petra Vlasáka sa im podarilo vyrobiť šesť búdok, ktoré práve v tomto jarnom období osadili v areáli školy.

Veríme, že malé operence sa do nich čoskoro nasťahujú. Ak sa to podarí, bude to veľká odmena pre šiestakov za ich námahu. Okrem toho budú môcť všetci žiaci a návštevníci školského areálu pozorovať, ako vtáčiky kŕmia svoje mláďatá, a ako bonus bude vtáčí spev, ktorým sa nám všetkým odmenia za to, že im usilovné deti vytvorili miesto na život.

Na záver ostáva len dúfať, že miestni vandali nepoškodia aj tieto búdky. V minulosti už totiž vyšla nazmar nejedna snaha pedagógov a žiakov o skrášlenie areálu našej školy (pováľané ploty, polámané kríky, sprejmi znehodnotená stena so slnečnými hodinami…).

Miroslava Kovalinková

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia