Trnavská arcidiecézna charita začala s rozvozom balíkov pre najchudobnejších

Ľuďom, ktorí žijú pod hranicou chudoby, začala Trnavská arcidiecézna charita v týchto dňoch distribuovať balíky s potravinami a drogériou. Pomoc privezie počas marca a apríla do šiestich okresov, minulý týždeň vo štvrtok sa tak udialo i v Piešťanoch.

V Piešťanoch tento druh pomoci v hmotnej núdzi dostalo viac ako 200 príjemcov. (Autor: pror)

Balíky s potravinami a drogériou sú určené pre ľudí v hmotnej núdzi a pre ľudí v mimoriadne nepriaznivej alebo krízovej životnej situácii. Na túto pomoc získalo Slovensko z európskych fondov viac než päť miliónov eur. Počas roka uskutoční Trnavská arcidiecézna charita celkovo tri distribúcie, prvú na jar, druhú pred letnými prázdninami a poslednú na jeseň.

„V marci vydáme potravinové a hygienické balíky v okresoch Dunajská Streda, Nové Mesto nad Váhom a Piešťany, v apríli následne v okresoch Trnava, Hlohovec a Galanta. Ide o takmer šesťtisíc balíkov, ktoré do miest a obcí rozvážame v charitnej dodávke na základe zoznamu, ktorý stanovil Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny,“ povedala PR manažérka Trnavskej arcidiecéznej charity Darina Kukuľová – Kvetanová. Dodala, že o doručení informujú každého príjemcu vopred prostredníctvom SMS správy alebo listom.

Potravinové balíky vážia 14 kilogramov, ľudia v nich nájdu múku, olej, cestoviny, strukoviny, ale aj med, krupicu či sušené mlieko. V hygienických balíkoch sú potreby pre osobnú hygienu, potreby na pranie a čistiace prostriedky.

Prostredníctvom regionálnych charít zabezpečuje Slovenská katolícka charita rozvoz tejto pomoci v celkovo 41 okresoch Slovenska. Chudobným ľuďom doručí 85-tisíc balíkov. Z nich 50-tisíc potravinových balíkov je určených pre 34-tisíc núdznych ľudí a 35-tisíc balíkov s hygienickou pomocou pre 12-tisíc ľudí. Počet a druh balíkov pre prijímateľov pomoci závisí od počtu detí v rodine.

V Piešťanoch tento druh pomoci v hmotnej núdzi dostalo vyše 200 príjemcov a celkovo rozdali takmer 300 balíkov hradených z prostriedkov Európskej únie. „Počet balíkov nezodpovedá počtu príjemcov z dôvodu, že ide o zvlášť zabalené hygienické potreby a zvlášť sú balené potraviny a nie každý mal nárok na oba balíky,“ dodala Kukuľová – Kvetanová. 

Zdroj: Trnavská arcidiecézna charita

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich