Školáci bojovali o majstra okresu

  • Školy / Šport
  • 4. apríla 2023, 00:01

Po dlhšej prestávke telocvične ožili školským športom. Organizátorom okresných kôl vo florbale a vo volejbale bolo Centrum voľného času Ahoj Piešťany.

Družstvo dievčat zo ZŠ F. E. Scherera si titul majstra okresu vo florbale zabezpečilo po víťazstve 7:2 nad ZŠ s MŠ Rakovice. (Autor: CVČ Ahoj)

V telocvični ZŠ F. E. Scherera súperili mladšie žiačky základných škôl vo florbale. Napriek účasti štyroch škôl malo podujatie solídnu úroveň. Družstvo dievčat z domácej školy muselo o prvenstvo na turnaji bojovať doslova do záverečnej minúty posledného zápasu, ktorý zvládlo, a po víťazstve 7:2 nad ZŠ s MŠ Rakovice si vďaka lepšiemu skóre zabezpečilo titul majstra okresu. Na druhej priečke sa umiestnila ZŠ Brezová a tretie skončili dievčatá zo ZŠ s MŠ Rakovice, ktorým by stačila na prvenstvo v turnaji aj prehra v poslednom zápase rozdielom troch gólov.

Vo volejbale študentiek stredných škôl si suverénne počínali dievčatá z Gymnázia Pierra de Coubertina, ktoré nenašli premožiteľa. Druhá skončila Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, na tretej priečke sa umiestnilo Gymnázium Jána Baltazára Magina Vrbové.

Vo volejbale študentiek stredných škôl si suverénne počínali dievčatá z Gymnázia P. de Coubertina. Druhá skončila Hotelová akadémia Ľ. Wintera, na tretej priečke sa umiestnilo Gymnázium J. B. Magina Vrbové.

Turnaj chlapcov bol oveľa vyrovnanejší. Z titulu sa nakoniec radovali chlapci z piešťanského gymnázia, ktorí v dvoch zápasoch zvládli lepšie koncovky rozhodujúcich tretích setov. Druhí skončili chlapci zo SPŠE Piešťany, tretie miesto patrilo hotelovej akadémii.

Každé podujatie sa začínalo príhovorom riaditeľa CVČ Ahoj Miroslava Petráša, ktorý zdôraznil význam športovania ako prostriedku výchovy mladého človeka, vedieť si vážiť súpera, dodržiavať zásady fair-play a utužovať priateľstvá. Všetky súťaže prebiehali vo veselej, športovej atmosfére s veľkým bojovým nadšením zúčastnených detí, ale aj fanúšikov.

zdroj: CVČ Ahoj

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban