V Piešťanoch zhotovia kočovné apidárium

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 3. apríla 2023, 00:02

Dvadsať komunitných projektov, zameraných na ochranu životného prostredia a vzájomnú pomoc v sociálnej oblasti, podporí z programu Zamestnanecké granty Nadácia VÚB. Prerozdelí medzi ne grantové príspevky v celkovej výške 30-tisíc eur. V Trnavskom kraji budú môcť dobrovoľníci pracovať na piatich svojich projektoch v Trnave, Piešťanoch, Holíči a v Horných Orešanoch v okrese Trnava.

Pojazdný vzdelávací projekt bude obsahovať úle, vtáčie búdky, ďalekohľad, knižnicu a postele na prenocovanie. (Autor: nadaciavub.sk)

Občianske združenie Ober Nussdorf sa podujme na obnovu historického ovocného sadu, tzv. remíz, v okolí obce Horné Orešany. Občianske združenie Sĺňava z Piešťan pracuje na výrobe kočovného apidária, ktoré bude pozostávať z pozorovateľne a knižnice o ochrane prírody, ornitológii a včelárstve. Tento pojazdný vzdelávací projekt bude obsahovať úle, vtáčie búdky, ďalekohľad, knižnicu a postele na prenocovanie.

V trnavskom Gymnáziu Jána Hollého zariadia vďaka podpore z grantu relaxačnú zónu, kde sa budú študenti venovať rôznej tvorivej činnosti a vlastnoručnej výrobe. Cieľom je venovať touto tvorbou kúsok radosti sociálne a zdravotne znevýhodneným deťom z Trnavy. Podporu získal aj Trnavský včelársky festival. Jeho organizátori si dali za cieľ ešte viac prepájať odbornú aj laickú verejnosť, upriamovať pozornosť na včely, apiterapiu, zdravú krajinu a ochranu životného prostredia.

V Holíči zorganizuje združenie DODO Festival priateľstva podujatie určené pre mladých ľudí s mentálnym postihnutím a seniorov. Bude sa konať v priestoroch Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb v Holíči s cieľom utužovať existujúce priateľstvá a vytvárať nové väzby medzi klientmi zariadení.

Do 16. ročníka programu zacieleného na rozvoj lokálneho dobrovoľníctva medzi zamestnancami jednej z najväčších bánk na Slovensku sa zapojilo svojimi nápadmi 119 organizácií. 

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor