V Piešťanoch zhotovia kočovné apidárium

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 3. apríla 2023, 00:02

Dvadsať komunitných projektov, zameraných na ochranu životného prostredia a vzájomnú pomoc v sociálnej oblasti, podporí z programu Zamestnanecké granty Nadácia VÚB. Prerozdelí medzi ne grantové príspevky v celkovej výške 30-tisíc eur. V Trnavskom kraji budú môcť dobrovoľníci pracovať na piatich svojich projektoch v Trnave, Piešťanoch, Holíči a v Horných Orešanoch v okrese Trnava.

Pojazdný vzdelávací projekt bude obsahovať úle, vtáčie búdky, ďalekohľad, knižnicu a postele na prenocovanie. (Autor: nadaciavub.sk)

Občianske združenie Ober Nussdorf sa podujme na obnovu historického ovocného sadu, tzv. remíz, v okolí obce Horné Orešany. Občianske združenie Sĺňava z Piešťan pracuje na výrobe kočovného apidária, ktoré bude pozostávať z pozorovateľne a knižnice o ochrane prírody, ornitológii a včelárstve. Tento pojazdný vzdelávací projekt bude obsahovať úle, vtáčie búdky, ďalekohľad, knižnicu a postele na prenocovanie.

V trnavskom Gymnáziu Jána Hollého zariadia vďaka podpore z grantu relaxačnú zónu, kde sa budú študenti venovať rôznej tvorivej činnosti a vlastnoručnej výrobe. Cieľom je venovať touto tvorbou kúsok radosti sociálne a zdravotne znevýhodneným deťom z Trnavy. Podporu získal aj Trnavský včelársky festival. Jeho organizátori si dali za cieľ ešte viac prepájať odbornú aj laickú verejnosť, upriamovať pozornosť na včely, apiterapiu, zdravú krajinu a ochranu životného prostredia.

V Holíči zorganizuje združenie DODO Festival priateľstva podujatie určené pre mladých ľudí s mentálnym postihnutím a seniorov. Bude sa konať v priestoroch Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb v Holíči s cieľom utužovať existujúce priateľstvá a vytvárať nové väzby medzi klientmi zariadení.

Do 16. ročníka programu zacieleného na rozvoj lokálneho dobrovoľníctva medzi zamestnancami jednej z najväčších bánk na Slovensku sa zapojilo svojimi nápadmi 119 organizácií. 

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander