Víkend s folklórom i vajíčkami

Minulý týždeň sme sa oficiálne prehupli do jarného obdobia a na dvere už klopú veľkonočné sviatky. S nimi prichádzajú aj podujatia, ktoré môžu zaujať vás i deti. Zúčastniť sa môžete bezplatne.

Morenu budú páliť v sobotu 1. apríla v Piešťanoch. (Autor: am)

V sobotu 1. apríla sa na Námestí slobody v Piešťanoch bude vítať jar. Folklórny súbor Žito predvedie zvyky, tradície a piesne, ktorými sa našinci tešili z príchodu jarného obdobia, a tiež ukážu, ako sa vynáša Morena. Sprievod sa z námestia presunie cez Kolonádový most pred liečebný dom Irma. Podujatie sa začína o 16.00 h a vystúpi aj Detský folklórny súbor Klások.

V nedeľu 2. apríla vezmite deti do Vrbového a nezabudnite si vziať i košíček. Pri priehrade Čerenec totiž dobrovoľníci z Parlamentu mladých mesta Vrbového poskrývajú veľkonočné vajíčka, ktoré budú deti hľadať. Je pripravených aj niekoľko prekvapení, možno stretnete veľkonočného zajaca alebo čosi vyhráte vo veľkonočnej súťaži. Podujatie sa bude konať len v prípade priaznivého počasia.

Deti môžete vo štvrtok, piatok a sobotu od 10. do 18. hodiny vziať aj na výstavu. V Galérii na treťom v Arte zažijete inštaláciu malieb Kris Saganovej s pridanou digitálnou vrstvou AR (rozšírenej reality), vďaka ktorej sa nehybné symboly a farby menia na pohyblivé animácie plné príbehov. Postačí vám nainštalovanie Artivive aplikácie do svojho telefónu. Aplikácia je zdarma a vďaka nej všetky obrazy vo vašom mobile ožijú. Výstavná spolupráca filmovej animátorky a kurátorky je po úspešnom projekte Mesto snov voľným pokračovaním skúmania možností hry a interakcie medzi divákom a výstavou.

0 Shares

Najnovšie správy

Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 19. júna 2024
Meniny má Alfréd, zajtra Valéria