V apríli Verdiho Falstaff, Gavalier s ružou aj opera o boxerovi

Už v sobotu 1. apríla o 18.30 h si v Dome umenia Piešťany môžete v priamom prenose z newyorskej Metropolitnej opery vychutnať dielo Falstaff z pera velikána Giuseppe Verdiho.

Dom umenia pokračuje v priamych prenosoch z newyorskej Metropolitnej opery, Verdiho Falstaffa uvidíte v sobotu 1. apríla. foto: Met Opera/Karen Almond

Hlboko ľudská komédia plná humoru a nefalšovaných emócií je skvelým zavŕšením jeho jedinečnej divadelnej kariéry. Príbeh je zlúčením scén zo Shakespeara, primárne čerpaných z komédie Veselé paničky z Windsoru. Sústreďuje sa na pozoruhodnú osobnosť sira Johna Falstaffa, pričom so špičkovo prepracovanou partitúrou, ktorá si už dlho budí rešpekt aj u Verdiho kritikov, ide o ohromujúce dielo. Patrí medzi najväčšie operné komédie všetkých čias. Predstavenie trvá tri hodiny, jeho súčasťou je jedna prestávka. Opera je v talianskom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami.

V apríli sú pripravené aj ďalšie dva priame prenosy z Metropolitnej opery. V sobotu 15. apríla o 18.00 h to bude Gavalier s ružou od Richarda Straussa. Je to komická opera, ktorej hlavnou témou sú láska a intrigy vo Viedni 18. storočia.

Presne o dva týždne neskôr, v sobotu 29. apríla, tentoraz však o 18.55 h, premietnu na plátne Domu umenia operu Šampión z pera Terenca Blancharda. Príbeh zachytáva život boxera Emila Griffitha, ktorý sa z ničoho vypracoval na svetového šampióna.

Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia alebo v sieti Ticketportal. Rezervovať online si ich môžete prostredníctvom portálu www.navstevnik.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich