Čajky uspeli v prvom zápase semifinále, Košice zdolali 80:57

Piešťanské Čajky získali prvý semifinálový bod, v otváracom stretnutí série s Young Angels Košice uspeli na domácej palubovke. Druhý zápas je na programe v stredu 29. marca o 19.30 h v Košiciach.

Čajky vyhrali prvý zápas semifinálovej série nad Košicami 80:57. (Autor: Laco Duračka)

Domáca Mandičová otvorila zápas 5 bodmi, ale piešťanská obrana nebola ideálna, pretože Košiciam sa v úvode strelecky darilo. Hosťujúci tím hral efektívne a tesne viedol, Čajky totiž zahadzovali v počiatočnej fáze zápasu ľahké koše. S príchodom Martiškovej na palubovku sa zmenil aj obraz hry, navyše Blanksová musela skoro zísť z palubovky pre 3 fauly. Postupne sa začal prejavovať rozdiel a v závere prvej štvrtiny sa podarilo bodovo odtrhnúť, 8-bodová šnúra priniesla po tejto časti stav 30:17. Druhá štvrtina nebola minimálne do svojej polovice basketbalovo prívetivá, dlho tomu chýbali akékoľvek body. Prvé piešťanské prišli na konci 4. minúty od Jamesovej. Opäť boli o čosi lepším tímom Košice, ale oddychový čas postavil Čajky do pozoru a hlavne, začali hrať svoju hru. To sa hneď ukázalo, úsek 13:1 znamenal polčasové vedenie 46:24.

Toto pokračovalo aj na začiatku tretej 10-minútovky, do ktorej domáce basketbalistky vstúpili úsekom 8:2. Košice opäť trochu vystrčili rožky, ale v tomto prípade už Piešťany výraznejší tlak nedovolili. Pri dobrom pressingu sa s ľahkosťou dostávali do protiútokov, v ktorých ponúknuté možnosti využívali a vedenie dostali cez 30-bodovú hranicu. Do poslednej časti sa išlo za stavu 69:38. V štvrtej štvrtine opäť prišlo mierne uspokojenie na domácej strane, našťastie náskok už bol v tejto fáze dosť výrazný. Piešťany si to už skúsene ukontrolovali a do semifinálovej série tak vstúpili úspešne.

Niké EXZ 2022/2023 – 1. zápas semifinále play off:

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 80:57 (30:17, 16:7, 23:14, 11:19)

Čajky: Mujovičová 15, Mandičová 14, Jamesová 13, Andělová 5, Jurčenková 4 (Martišková 14, Moravčíková 8, Rusiňáková 4, Kraislová 3, Chovaníková, Valová a Vandlíková 0)

Košice: Blanksová 16, Mikovčáková 10, Rodáková 7, Kristlová 5, Bohušová 2 (Jakubčeková 6, Plavnická 5, Majorošová 3, Šedivá 2, Rebejová 1)

TH: 12/9 – 17/12, Fauly: 16 – 19, Trojky: 9 – 3, Rozhodovali: Bartoš, Donovalová, Stopka