Na technickej škole predstavili automatický skladač bielizne

  • Školy / Piešťany
  • 19. marca 2023, 00:02

Milé gazdinky, ale aj všetci, ktorí si strážia svoj čas, privítali by ste vo svojom byte okrem iných technických vymožeností automatický skladač bielizne? Určite áno.

Automatická skriňa na šaty, ktorú školáci pretavili do automatického skladača bielizne, bola víťazným projektom, ktorý zaujal všetkých zúčastnených. (Autor: SOŠT)

Práve takúto mašinku predstavili v Piešťanoch mladí technici. Stredná odborná škola technická sa totiž zapojila do programu My Machine prostredníctvom Karpatskej nadácie. V rámci tohto projektu žiaci zo základných škôl navrhujú vysnívaný vynález, poslucháči vysokých škôl naprojektujú dizajn a funkcie a študenti stredných škôl zrealizujú funkčný prototyp.

Víťaznou myšlienkou bola automatická skriňa na šaty, ktorú vysokoškoláci pretavili do automatického skladača bielizne. Túto vychytávku uplynulý týždeň odovzdal Jozef Pramuk zo SOŠ technickej žiakom Základnej školy Nitra Chrenová, čím úspešne naplnil myšlienku programu My Machine.

(SOŠT/red)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. marca 2023
Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik