Novým šéfom Západoslovenskej distribučnej sa stal Radoslav Haluška

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 15. marca 2023, 18:28

Novým predsedom predstavenstva a výkonným riaditeľom spoločnosti Západoslovenská distribučná, a.s. (ZSD), je od 15. marca 2023 Radoslav Haluška. Bude naďalej pôsobiť aj na pozícii predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s.. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Západoslovenskej distribučnej Michaela Dobošová, doterajší predseda predstavenstva ZSD Tomáš Turek prechádza do predstavenstva materských spoločností Západoslovenská energetika a Východoslovenská energetika Holding, kde bude zodpovedať predovšetkým za oblasť distribúcie elektriny.

Ako predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Západoslovenskej distribučnej bude Radoslav Haluška zodpovedný za celkové smerovanie spoločnosti, jej technický rozvoj a investičné plánovanie so zreteľom na poskytovanie bezpečnej a spoľahlivej distribúcie elektriny v regióne západného Slovenska.

„Energetike sa venujem celý svoj profesionálny život. Pôsobenie v dvoch distribučných spoločnostiach mi dáva príležitosť stavať na tom pozitívnom, čo v oboch spoločnostiach je, a motivovať kolegov k prehlbovaniu vzájomných synergií. Samozrejme niektoré činnosti sú viazané na infraštruktúru v konkrétnom regióne a tie budeme aj naďalej vykonávať osobitne, ale mnohé činnosti môžeme robiť identicky. Je logické, aby sme vystupovali jednotne predovšetkým z pohľadu zákazníckeho rozhrania,“ uviedol Haluška.

Radoslav Haluška je absolventom odboru Elektroenergetika na Technickej univerzite v Košiciach. Pracovnú kariéru začínal v spoločnosti Konex Elektro, od roku 1997 pôsobil v spoločnosti ABB Elektro, s.r.o., Bratislava – najprv ako softvérový inžinier, potom ako projektový manažér, vedúci oddelenia, obchodný riaditeľ a od roku 2003 ako riaditeľ divízie energetických zariadení. Začiatkom roka 2005 spojil svoju pracovnú kariéru s Východoslovenskou energetikou, kde nastúpil na pozíciu riaditeľa divízie Sieťové služby a zastával ju až do konca roka 2013. K tomu sa v roku 2008 pridružila funkcia člena predstavenstva spoločnosti, ktorú zastával až do 31. marca 2014. Od 1. apríla 2014 prešiel do spoločnosti Východoslovenská distribučná, do funkcie predsedu predstavenstva a neskôr aj generálneho riaditeľa spoločnosti.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav