Cestovný ruch v Piešťanoch sa po pandémii podarilo naštartovať vďaka kúpeľom

Návštevníci ubytovacích zariadení v regióne Piešťany v nich v minulom roku strávili takmer 580-tisíc nocí. Podľa výkonnej riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany Tatiany Nevolnej je to len o 10 percent menej, ako v predpandemickom roku 2019. Z údajov Štatistického úradu SR vyplýva, že ubytovacie zariadenia na Slovensku zaznamenali vlani v porovnaní s rokom 2019 takmer 30-percentný pokles počtu prenocovaní. Cestovný ruch sa v Piešťanoch po pandémii podľa Nevolnej podarilo naštartovať oveľa rýchlejšie ako v iných regiónoch vďaka tamojším kúpeľom.

(Autor: am)

„Keď sa pozrieme na tržby, minulý rok sme ešte nedosiahli tržby z predpandemického roku 2019, dosiahli sme z nich úroveň okolo 93 percent. To je krátko po niekoľkoročných obmedzeniach cestovného ruchu slušný výsledok,“ zhodnotila Nevolná. Zároveň dodala, že napriek miernemu poklesu počtu prenocovaní vybrali samosprávy v oblasti pôsobenia Rezortu Piešťany na dani z ubytovania takmer rovnakú sumu ako v roku 2019.

O väčšinu prenocovaní v piešťanskom okrese sa postarali domáci návštevníci, ktorých podiel na celkovom počte prenocovaní bol až 67 percent. Zahraniční návštevníci tvorili 33 percent prenocovaní. Najviac ich prichádzalo z Českej republiky, Nemecka a Izraela. Ruská klientela, kedysi piata najpočetnejšia, sa po vypuknutí vojnového konfliktu na Ukrajine do Piešťan nevrátila, čiastočne ju však nahradila ukrajinská klientela.

Z členov Rezortu Piešťany tvoria Slovenské liečebné kúpele Piešťany a.s. 60 percent zo všetkých prenocovaní. „V našich členských samosprávach pritom evidujeme 56 ubytovacích zariadení, v ktorých je k dispozícii takmer 5-tisíc lôžok,“ doplnila Tatiana Nevolná.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 25. septembra 2023
Meniny má Vladislav, zajtra Edita