Dizajn snubných prsteňov na svadobný obrad: aktuálne trendy

  • Inzercia
  • 13. marca 2023, 19:00

Tieto ozdoby sa nosia roky, pripomínajú prvý deň rodinného života, milovanú osobu, nadzmyslové odtiene nehy a lásky. Dizajnu snubných prsteňov venujú klenotníci osobitnú pozornosť: pred schválením náčrtu je potrebné zohľadniť mnohé nuansy.

Ilustr. foto © egne.sk

Šoférovanie auta, jachting, turistika, kitesurfing, potápanie sú bežné aktivity našej generácie. Snubné prstene by nemali spôsobiť zranenie, nepohodlie, poškriabať pokožku alebo sa zachytiť o vlasy a pančucháče.

Trendy modely snubných prsteňov sa vyznačujú zdržanlivým minimalizmom:

  • čím tenší je zlatý okraj, tým lepšie; hrúbka výrobku je až 2,5 mm, inak sú susedné prsty nepríjemné;
  • šírka pánskych obrúčok 4-7 mm, dámskych 2-4 mm;
  • minimum reliéfnej výzdoby, riziko straty diamantu či zachytenia o háčik na oblečení.

Štvorcové snubné prstene s retiazkami, diamantovými tvárami, zložitým dizajnom vzbudzujú záujem novomanželov, ale sú vhodné pre málokto. Zaujímavé modely s narážkami na Mobius Strip, drobný reliéf bočnej časti, sotva badateľný odklon od klasického tvaru plochého kovového ráfika.

Dva odtiene zlata v jednom šperku

Poprední svetoví klenotníci už niekoľko rokov podporujú módu spájania dvoch odtieňov zlata v jednom šperku. Táto technika vám umožňuje vytvoriť jedinečnú dekoráciu s minimálnym dekorom. Prúžky bieleho zlata prechádzajú do ružového alebo žltého. Zlato iného odtieňa je prispájkované miniatúrnym pásom po celej ploche ráfika.

Diamanty a moissanity v snubných prsteňoch

Drahé kamene účinne zdôrazňujú exkluzivitu dekorácie. Z pásikov zlata a malých diamantov vytvárajú klenotníci šperkárske balady: rozsypané hviezdy, kvapky dažďa, kríže, srdcia, rytmus metropoly, pragmatické hi-tech či rafinované art deco.

Transparentné kamene sú univerzálne, vhodné pre akékoľvek pohlavie, odtieň pokožky, vlasov a očí; harmonicky doplní akýkoľvek outfit, od biznisu až po bielu kravatu. Hlavnou vecou je zabezpečiť trvanlivosť upevnenia šumivých kameňov:

  • pozdĺž zlatého pásu dizajnéri EGNE fixujú niekoľko kameňov technikou Pave and canal, ktorá si vyžaduje extrémnu presnosť;
  • sólo diamanty nevyčnievajú za okraj produktu;
  • moissanit a diamant majú najvyššie koeficienty tvrdosti na Mohsovej stupnici, klenotníci bezpečne fixujú kameň v kove pod vysokým tlakom.

Zvážte diamantové snubné prstene ako bezpečnú investíciu: hodnota drahých kovov a drahých kameňov s istotou prevyšuje index inflácie.

(inzercia)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard