Úspech gymnazistky v celoštátnej súťaži

  • Školy
  • 12. marca 2023, 00:01

Medzinárodná stredná škola Leaf Academy Bratislava každoročne organizuje esejistické súťaže v anglickom jazyku pre študentov stredných škôl. Študenti si vyberajú z troch vopred zadaných tém. Veľké množstvo prác hodnotila päťčlenná porota zložená z medzinárodných pedagógov.

Elise Mária Ábelová (uprostred) zo septimy v súťaži Leaf Essay Competition 2023 skončila v kategórii B na prvom mieste. (Autor: gypy.edupage.org)

Tento rok Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch reprezentovala Elise Mária Ábelová zo septimy, ktorá sa v Leaf Essay Competition v kategórii B (3. a 4. ročník stredných škôl) umiestnila na prvej priečke. Je jedinou ocenenou, ktorá pochádza z Trnavského kraja.

„Absolútne som to nečakala. Celý slávnostný večer bol veľmi príjemný, dostali sme diplomy a mnoho pekných cien. Najviac ma však pri srdiečku zahrial rozhovor s jedným z medzinárodných porotcov, ktorý ma oslovil po skončení ceremónie a pýtal sa na skúsenosti, ktoré som v eseji opisovala, prečo som si vybrala tému a spomenul, že moja práca ako jediná získala všetkých päť hlasov poroty,“ uviedla čerstvá víťazka súťaže.

Elise Márii Ábelovej srdečne blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu gymnázia, Piešťanského okresu i Trnavského kraja.

zdroj: gypy.edupage.org

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. apríla. Tento deň je Svetovým dňom kníh a autorských práv. Meniny má Vojtech.
  • 23.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 22. apríla. Tento deň je Dňom zeme a Svetovým dňom modlitieb za kňažské a rehoľné povolania. Meniny…
  • 22.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. apríla 2024
Meniny má Vojtech, zajtra Juraj