Deti bavil Túlavý braček

J58 Sandwich Bar v piešťanskom hoteli Jalta sa opäť rozoznel detskými hláskami. Malí „prázdninári“ si tam v sobotu 25. februára užili bábkové divadlo i zábavu a k tomu si vychutnali hotdogy či džúsiky.

(Autor: am)

Prázdninovú diskotéku zabezpečil DJ Vlado, ktorý deťom púšťal množstvo známych slovenských detských pesničiek. Ratolesti sa zvŕtali na parkete, zaspievali si skladby Mira Jaroša či Smejka a Tanculienky, ale rozpoznali aj hity minulého tisícročia ako Mandarínka Darinka.

Okrem pesničiek si najmenší vypočuli príbeh o Túlavom bračekovi. Bábkové divadlo na motív rozprávky z pera Tone Revajovej odohrala Patrícia Sopkovičová. Knižka i divadielko prináša príbeh, ktorý sa môže stať v hociktorej rodine. Rodičia majú povinností vyše hlavy a dvojičky sú obyčajne dve. Vystačia si. Lenže ešte je tam malý Andrej, ktorý často zalezie kamsi do myšej diery. Prečo? Lebo podľa Andreja na tom, že sa schováte, je najkrajšie to, keď vás nájdu.

Interaktívne divadielko i knižný stánok zabezpečila piešťanská mestská knižnica. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína