Zrnko obsadili námorníci a piráti

  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
  • 5. marca 2023, 00:02

Súčasťou fašiangov sú zábavy, tanec i sprievody masiek. Ako každý rok, s výnimkou obdobia covidu, sa na karneval usilovne pripravovali aj v piešťanskom občianskom združení Serviam. Vždy je dôležité a zaujímavé, pre aké tematické zameranie sa rozhodnú. V minulosti to boli rozprávkové postavy, Šmolkovia, Indiáni, dokonca pyžamová párty, tentoraz sa vo fantázii preniesli do blízkosti mora a na more. Téma totiž znela Námorníci a piráti.

(Autor: Eva Doubravová)

Týždne pred 15. februárom boli plné príprav pirátskych odevov, výzbroje i výstroja, námorníckych ďalekohľadov, uniforiem a všetkého, čo patrí do tohto sveta. Osobitnú pozornosť, kreativitu a zručnosť bolo treba prejaviť pri zhotovovaní kulís v podobe plachetnice, pirátskeho zátišia s truhlicou plnou dukátov i morského pobrežia…

Pred takýmito kulisami sa v Zrnku odohrával karneval tvorivosti, radosti, hier a tanca. Akí vynaliezaví a nápadití boli klienti, vedenie združenia i dobrovoľníci, to sa prejavilo nielen pri spoločných súťažiach, hrách a tanci, ale aj v tom, že jednotlivé postavy pirátov a námorníkov by sa pokojne stratili medzi skutočnými, a našli sa i takí, ktorých pravú tvár bolo treba pod maskami hádať. Nepriateľom bol jedine čas, aby sa totiž všetci zabavili dosýta, karneval by mal trvať aspoň dva dni…

Prípravy, masky a priebeh karnevalu opäť potvrdili, že fantázia, tvorivosť, zábava, tanec, šťastie a radosť sú dostupné pre všetkých – malých i veľkých, zručných i menej zručných, zdravých i zdravotne znevýhodnených. Jediné, čo by stálo v ceste, sú pasivita, neschopnosť tešiť sa či robiť radosť iným. A to v občianskom združení Serviam určite nehrozí.

Zdravotne znevýhodnení sú medzi nami. Pozornosťou, ktorú im venujeme, sa obohacujeme navzájom a život získava širší rozmer.

Eva Doubravová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Vasil, zajtra Vít