Trnavská župa vyčlenila na dotácie pre všeobecných lekárov 200-tisíc eur

  • Kraj / Piešťany / Región
  • 1. marca 2023, 16:08

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) aj v tomto roku podporí rozvoj zdravotníctva na svojom území dotáciami v celkovej čiastke 200-tisíc eur. Cieľom motivačného programu je zvýšiť kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti, ako aj prispieť k zabezpečeniu plynulej generačnej obmene všeobecných lekárov. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu TTSK.

pexels.com

„Priemerný vek lekárov v našej župe sa dlhodobo zvyšuje. V prípade všeobecných lekárov pre dospelých to je 56 a detských až 63 rokov. Aj preto sme sa rozhodli pokračovať v motivácii nových lekárov formou dotácií v celkovom objeme 200-tisíc eur. Tie sú určené na založenie alebo vybavenie ambulancie, respektíve na príspevok k platu rezidentov, ktorí sa pripravujú na atestáciu v odbore všeobecné lekárstvo,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič. Župa podľa neho pripravuje podobný mechanizmus aj na podporu lekárov – špecialistov v nedostatkových odbornostiach.

Trnavský samosprávny kraj aktuálne ponúka jednorazový príspevok pre lekára po absolvovaní atestácie v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo alebo pediatria na vybavenie novej ambulancie (tzv. na zelenej lúke) v maximálnej výške 20-tisíc eur, jednorazový príspevok pre nového poskytovateľa na vybavenie ambulancie po predchádzajúcom lekárovi v maximálnej výške 15-tisíc eur, ako aj niekoľko ďalších druhov dotácií v oblasti zdravotníctva.

Žiadosti o dotácie sa podávajú elektronicky, vyhodnocované sú priebežne. Žiadateľmi môžu byť právnické osoby alebo fyzické osoby a aj podnikatelia, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť na území kraja.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia