Vetracie mriežky – Vyberáme tie najlepšie

 • Inzercia
 • 28. februára 2023, 08:43

Vetracie mriežky pomáhajú k zlepšenie vzduchu v interiéri, odstránia vlhkosť a znížia hluk. Ďalšie nápomocné faktory sú zlepšenie energetických úspor a protipožiarna ochrana. Ventilačné mriežky sú často používané v kúpeľniach, kuchyniach a iných miestnostiach, kde je potrebné odvádzať vodné pary a zabezpečovať prísun čerstvého vzduchu. Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je plast, hliník, nerez alebo oceľ a môžu byť povrchovo upravené tak, aby zodpovedali interiéru budovy. Chcete sa o nich dozvedieť ešte viac? Kliknite na článok.

Ventilačné mriežky sú otvory v stene budovy, ktoré slúžia na prívod a odvod vzduchu. Sú umiestnené v stene alebo v stropnej konštrukcii a slúžia na regulácie vzdušného obehu v miestnosti. Ventilačné mriežky sú často používané v kúpeľniach, kuchyniach a iných miestnostiach, kde je potrebné odvádzať vodné pary a zabezpečovať prísun čerstvého vzduchu. Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je plast, hliník, nerez alebo oceľ a môžu byť povrchovo upravené tak, aby zodpovedali interiéru budovy.

Aké sú ďalšie faktory, s ktorými nám pomáhajú vetracie mriežky?

 1. Zlepšenie kvality vzduchu: Ventilačné mriežky umožňujú cirkuláciu čerstvého vzduchu do miestnosti a odvod škodlivých plynov a vodných par.
 2. Odstránenie vlhkosti: Ventilačné mriežky pomáhajú odvádzať vlhkosť z miestností ako sú kúpeľne a kuchyne. Vetracia mriežka vďaka odstráneniu vlhkosti zabraňuje aj vzniku plesniam a plesňovým infekciám.
 3. Zníženie hluku: Niektoré ventilačné mriežky sú navrhnuté tak, aby znižovali hluk z vonkajšieho prostredia. Najmä z ciest a železníc.
 4. Zlepšenie energetických úspor: Keď sú ventilačné mriežky správne nastavené, pomáhajú regulovať teplotu v miestnosti, čím znižujú potrebu používať klimatizačné zariadenia a zvyšujú energetickú efektivitu budovy.
 5. Protipožiarna ochrana: Ventilačné mriežky tiež slúžia ako únikové cesty v prípade požiaru. Umožnia ľuďom utekať z budovy.

Správne fungovanie vetracích mriežok je veľmi dôležité. Ich pravidelná údržba je nevyhnutná a zabezpečuje ich správne fungovanie.

Ako vybrať tie najlepšie ventilačné mriežky?

Počas toho, ako budete vyberať ventilačné mriežky je potrebné, aby ste získali ideálny produkt pre svoje potreby. Naším odporúčaním je, aby ste si vždy dobre prečítali recenzie na konkrétny produkt, ktoré vám uľahčia výber. Nezabudnite však na ďalšie dôležité body. Týchto 9 bodov vám pomôže vybrať tie najlepšie. Pozorne si ich prečítajte:

 1. Rozmery: Uistite sa, že rozmery vetracej mriežky zodpovedajú rozmerom vašej steny alebo stropnej konštrukcie.
 2. Funkcia: Vetracie mriežky sa môžu líšiť funkčnosťou, ako napríklad súčasný prívod a odvod vzduchu, izolácia proti hluku alebo filtrácia vzduchu. Vyberte si tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.
 3. Materiál: Ventilačné mriežky sa vyrábajú z rôznych materiálov, ako je plast, hliník alebo oceľ. Vyberte si materiál, ktorý je trvanlivý a odolný voči vode a vlhkosti.
 4. Dizajn: Ventilačné mriežky môžu byť dostupné v rôznych štýloch a farbách, takže si môžete vybrať taký, ktorý zodpovedá vášmu vkusu
 5. Cena: Ventilačné mriežky sa môžu líšiť cenou v závislosti od funkcií, materiálu a dizajnu. Uistite sa, že vyberáte tú, ktorá spĺňa vaše požiadavky a zároveň sa zmestí do vášho rozpočtu.
 6. Montáž a inštalácia: Ventilačné mriežky by mali byť ľahko montovateľné a mali by  mať jednoduchý a intuitívny spôsob inštalácie, aby sa predišlo problémom s inštaláciou.
 7. Priechodnosť vzduchu: Ventilačné mriežky musia mať dostatočne veľký priemer, aby zabezpečovali dostatočný prietok vzduchu, a mali by byť dostatočne odolné proti zaneseniu, aby zabezpečovali dokonalý priechod vzduchu.
 8. Tepelná a zvuková izolácia: Ventilačné mriežky by mali mať dobrú tepelnú a zvukovú izoláciu. Zabezpečia tak správne funkčné vetranie a znížia sa pomocou nich straty tepla.
 9. Štýl a dizajn: Ventilačné mriežky by mali byť dostupné v mnohých štýloch a dizajnoch, aby sa dali ľahko zladiť s interiérom a exteriérom budovy.

Každý z vás ma svoje vlastné, individuálne požiadavky a potreby. Veríme, že vám vyššie spomenutých 9 bodov pomôže k výberu kvalitného produktu.

Aké typy vetracích mriežok poznáme?

Existuje veľa rôznych typov ventilačných mriežok, ktoré sa používajú v rôznych typoch budov. Je dôležité zvoliť správny typ ventilačnej mriežky, pre konkrétnu problematiku. Niekoľko najpoužívanejších vám v krátkosti predstavíme.

Fasádne vetracie mriežky

Fasádne ventilačné mriežky sú špeciálne navrhnuté pre použitie na vonkajšej strane budov. Majú funkcie ako sú ventilácia, ktorá umožňuje prívod čerstvého vzduchu do interiéru budovy a odvod vlhkosti a škodlivých plynov. Fasádne ventilačné mriežky tiež zabraňujú kondenzácií vody na vonkajších stenách budov, čím ochránia fasádu pred poškodením. Zlepšujú tepelnú izoláciu budov, vďaka prúdeniu vzduchu medzi izolačným materiálom a fasádou. Vďaka tomu, že budete dbať na fasádu bodovy a starať sa o ňu, predĺžite aj jej životnosť.

Vetracie mriežky do drezu

Vetracie mriežky do drezu slúžia najmä na odvod pary a vlhkosti z kuchynského drezu. Tým, že para spôsobená pri varení bude odvádzaná preč, znížite vlhkosť v kuchyni a zabránite tvorbe plesní a plesňových infekcií. Vďaka ventilačným mriežkam do drezu a odvádzaniu vlhkosti zabránite korózií a poškodeniu drezu a tiež okolitých kuchynských zariadení. Hliníkové mriežky sú pre tento typ veľmi obľúbené.

Stropné ventilačné mriežky

Stropné ventilačné mriežky slúžia na ventiláciu miestností v dome alebo v budovách. Aj v tomto prípade slúžia na odvádzanie vlhkosti a zlepšenie kvality vzduchu pomocou prirodzenej cirkulácie vzduchu. Stropné ventilačné mriežky musia zodpovedať špecifickým potrebám budovy a brať ohľad na faktory ako sú klimatické podmienky, typ budovy, veľkosti miestnosti. Správne namontované mriežky predĺžia životnosť stropov.

Okenné ventilačné mriežky

Slúžia na ventiláciu miestnosti v dome alebo v budovách prostredníctvom okien. Medzi ich výhody patrí odvádzanie vlhkostí a zlepšenie kvality vzduchu. Okenné ventilačné mriežky pomáhajú chrániť okenné rámy a steny budovy  pred poškodením spôsobeným vlhkosťou.

Krbové ventilačné mriežky

Ich úlohou je chrániť a vetrať priestor okolo krbu a pece a tým umožniť prechod vzduchu a odvod produktov spaľovania. Ich výhodou je, že znižujú riziko požiaru a znečistenie ovzdušia. Krbové ventilačné mriežky umožňujú efektívnejšie spaľovanie paliva, čím zlepšujú účinnosť krbu alebo pece. Navyše chránia krb alebo pec pred poškodením spôsobeným nahromadeným popolom a sadzbami.

Klimatizačné vetracie mriežky

Slúžia na reguláciu vzdušného prúdenia v priestoroch, kde sa nachádza klimatizačný systém.  Tým ovplyvníte teplotu a vlhkosť v priestore. Klimatizačné vetracie mriežky umožňujú efektívnejšie využitie klimatizačného systému, čím môžu významne prispieť k úspore energií.

Výfukové ventilačné mriežky

Sú určené na odvod vzduchu z budov a slúžia na udržanie kvality vzduchu v interiéri. Výfukové ventilačné mriežky sa nachádzajú na výfukových potrubiach alebo výfukových komínoch a slúžia na odvod výfukových plynov, vodnej pary a dymu. Hlavné výhody výfukových vetracích mriežok sú ochrana zdravia mriežke, ktorá dopomôže k odstráneniu škodlivých plynov a výparov, ako sú napríklad dym a výfukové plyny z kúrenia, čím zabezpečujú zdravšie prostredie v interiéri. Samozrejmosťou sú aj pri tomto type mriežok úspora energie a zlepšenie kvality vzduchu.

Ventilačné mriežky sú skvelým pomocníkom, ktorý nesmie chýbať v žiadnej budove. Disponujú skvelými vlastnosťami a dopomáhajú k ochrane nášho zdravia. Pri ich inštalácií nezabudnite na kvalitný spojovací materiál, aby ste zaručili ich dlhú životnosť.

Vybertie si tie najlešpie a najkvalitnejšie mriežky na našom e-shope https://www.datof.sk/ventilacne-mriezky/.

Inzercia

0 Shares

Najnovšie správy

Mnohí milovníci zvierat snívajú o tom, že by sa namiesto kancelárskej roboty či svojho iného regulárneho zamestnania každý deň starali…
 • 04.12.2023, 22:30
 • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 6. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Mikuláša, patróna detí. Meniny má Mikuláš.
 • 05.12.2023, 22:51
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
 • 04.12.2023, 22:59
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
 • 06.12.2023, 22:18
 • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 7. decembra 2023
Meniny má Ambróz, zajtra Marína