V lese pri Dolnom Trhovišti videli medvedie mláďa

  • Spravodajstvo
  • 27. februára 2023, 16:38

Na možný výskyt medveďa hnedého v katastri obce Dolné Trhovište v okrese Hlohovec upozorňuje občanov starostka Stanislava Zacharová. Vyzýva preto na maximálnu opatrnosť v prírode a na dodržiavanie bezpečnostných pokynov. Medvedie mláďa v lese pri obci videl v nedeľu miestny občan, ktorý o tom informoval starostku. Tá informáciu posunula miestnym poľovníkom, ktorí podľa nej už vykonávajú potrebné kroky.

ilustračný obrázok (Autor: FB Viliam Polonec)

Medveď hnedý žije na Slovensku predovšetkým v horských oblastiach na severe krajiny. Z času na čas sa však vyskytne aj v nižších polohách. V apríli 2021 videli medveďa napríklad v Horných Otrokovciach v okrese Hlohovec, o niečo neskôr v obciach susedného okresu Galanta. Jaroslav Slašťan zo zásahového tímu pre medveďa hnedého označil výskyt medveďa v okrese Hlohovec za neobvyklý. Pokiaľ medveď nikoho nenapadol ani sa nepohybuje priamo v obci, výjazd zásahového tímu podľa neho nie je potrebný.

Zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý vznikol na podnet ministerstva životného prostredia, na svojej webovej stránke informuje, že medveď sa zvyčajne snaží ľuďom vyhnúť. Pri nečakanom strete s medveďom radí ústup, nie však utekaním, ktoré by mohlo medveďa vyprovokovať k prenasledovaniu človeka.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 8. decembra 2023
Meniny má Marína, zajtra Izabela