Piešťanské gymnázium medzi víťazmi projektu Euroscola

  • Školy / Piešťany
  • 27. februára 2023, 23:47

Piešťanskí gymnazisti sa zapojili do prestížnej stredoškolskej súťaže Euroscola 2023, ktorú vyhlásil Európsky parlament (EP) a Kancelária zastúpenia EP na Slovensku.

Študenti sexty piešťanského gymnázia s europoslancami a koordinátorom projektu. (Autor: PK OBN)

Študenti dostali pod vedením školského koordinátora Petra Rusnáka príležitosť vypracovať a pred odbornou verejnosťou prezentovať projekt o súťažných, vzdelávacích a zážitkových aktivitách realizovaných na škole v nedávnom období. Z viacerých kandidátov súťaže spomedzi slovenských škôl sa piešťanskí coubertinovci, študenti ambasádorskej školy EP, prepracovali medzi finálnu osmičku, v ktorej obhájili piate postupové miesto.

V piatok 10. februára sextáni prevzali počas slávnostnej ceremónie odovzdávania cien z rúk prítomných europoslancov diplom o umiestnení Gymnázia Pierra de Coubertina medzi víťazmi, ktorý je pre nich vstupenkou na interaktívny pracovný deň v Európskom parlamente a pozvánkou na ďalšie dni strávené poznávaním Francúzska. Študenti Zoja Mlynáriková, Samuel Rybanský, Tomáš Marek a Peter Štubňa si počas obhajoby projektu v bratislavskom Európskom dome vyskúšali svoje komunikačné a prezentačné schopnosti. Tie určite využijú aj pri legislatívnej práci v Štrasburgu.

Študentom i celej škole srdečne blahoželáme!

zdroj: PK OBN

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor