Rezort Piešťany podporí projekty, ktoré pomôžu cestovnému ruchu v regióne

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporí 40 projektov, ktoré prispejú k rozvoju cestovného ruchu v regióne. Výberová komisia podľa výkonnej riaditeľky Rezortu Piešťany Tatiany Nevolnej medzi tieto projekty rozdelila čiastku 101-tisíc eur.

(Autor: am)

„Podujatia, ktoré Rezort Piešťany podporí, majú potenciál prilákať návštevníkov z celého nášho regiónu, z iných kútov Slovenska aj zo zahraničia. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie, rodiny, nadšenci športu, umenia, kreatívnych nápadov aj histórie. Piešťany a okolie budú opäť plné života, čo je dobré pre rozvoj cestovného ruchu a nepochybne aj celého regiónu,“ povedal primátor Piešťan a člen výberovej komisie Peter Jančovič. Podporené podujatia budú podľa neho atraktívne nielen pre návštevníkov, ale aj obyvateľov kúpeľného mesta.

S finančnou podporou môžu tento rok rátať organizátori tradičných piešťanských podujatí, ako sú Piešťanské zlaté stuhy, 68. music festival Piešťany, Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny alebo 18. Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany. Podporu dostane aj kvetinový festival Victoria Regia, takmer 90-ročné letné kúpalisko Eva na Kúpeľnom ostrove, časť peňazí pôjde aj na údržbu a obnovu studničiek a oddychových zón v Piešťanoch a okolí.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany spája subjekty cestovného ruchu v piešťanskom regióne akými sú kúpele, mesto, hotely, reštaurácie, obce, v súčasnosti má 28 členov. Spoločný postup umožňuje propagovať celý región ako jednu destináciu.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 6. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Mikuláša, patróna detí. Meniny má Mikuláš.
  • 05.12.2023, 22:51
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mnohí milovníci zvierat snívajú o tom, že by sa namiesto kancelárskej roboty či svojho iného regulárneho zamestnania každý deň starali…
  • 04.12.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je utorok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
  • 04.12.2023, 22:59
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 06.12.2023, 22:18
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 7. decembra 2023
Meniny má Ambróz, zajtra Marína