Otužilci si pripomenuli Karola Kevana

Už tradične sa približne v polovici februára koná podujatie Kevanova stovka, ktorým si otužilci pripomínajú nedožité narodeniny Karola Kevana, jedného zo zakladateľov Ľadových medveďov v Piešťanoch. Na Nábreží I. Krasku sa v sobotu 11. februára stretol viac ako tucet milovníkov studenej vody, ktorí si zaplávali od kotviacej lode Trajan až po hotel Magnólia.

Necelá dvadsiatka otužilcov vzdala hold Karolovi Kevanovi, spoluzakladateľovi Ľadových medveďov. (Autor: Miroslav Novota)

Piešťanské združenie Sĺňavské žraloky odovzdalo pri príležitosti nedožitých 99. narodenín Karola Kevana jeho manželke Anne čestné členstvo v ich otužileckom klube.

Tradícia otužovania sa začala už pred mnohými rokmi. Bolo to 13. februára, keď chcel Karol Kevan vyhrať stávku v rodine a po prvý raz vošiel do studenej vody v deň svojich 41. narodenín, teda v roku 1965. Od toho času plával vo Váhu pravidelne, stal sa jedným zo zakladateľov Ľadových medveďov, odštartoval tradíciu zimného plávania „na Štefana“, ktoré sa uskutočňuje dodnes, a taktiež začal písať históriu spoločného otužovania sa na svoje narodeniny.

Vo Váhu si zaplávali aj Sĺňavské žraloky.

Karol Kevan zomrel 15. septembra 2017 vo veku 93 rokov. Napriek tomu sa otužilci dodnes stretávajú nielen v decembri, ale aj v deň jeho narodenín, keď mu vzdajú úctu minútou ticha a spoločne si zaplávajú.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora