Sprievodcovia ponúknu bezplatnú prehliadku Trnavy aj s príbehmi

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pripravila pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu v nedeľu 19. februára bezplatnú prehliadku Trnavy. Témou bude výber šiestich príbehov podľa obľúbených trnavských sprievodcov. Informovala o tom v tlačovej správe.

foto: pic piestany

Trasa prehliadky sa začne o 14:00 pred Mestskou vežou, povedie po Halenárskej ulici k vykopávkam pri Synagóge status quo ante, k hradbám za Bazilikou sv. Mikuláša, ako aj k trebuchetu na Hlbokej ulici. „Tento rok sme pripravili bezplatnú komentovanú prehliadku mesta v dvoch skupinách, na ktorú nie je potrebné sa vopred registrovať. Prehliadka bude trvať približne 1,5 hodiny,“ povedal Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism. Dodal, že sprievodcovia priblížia novinky z archeologických výskumov, ktoré aktuálne prebiehajú v Trnave, ako aj zaujímavé príbehy o hradbách.

Svetovým dňom sprievodcov cestovného ruchu je 21. február. Viacero slovenských miest pri tejto príležitosti každoročne organizuje prehliadky svojich historických pamiatok. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pravidelne počas roka organizuje bezplatné prehliadky pre verejnosť. V tomto roku bude pokračovať v sérii s názvom Nepoznané miesta.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela