Strečanského ocenilo Národné športové centrum

Slovensko je bohaté na mladé športové talenty a úlohou príslušných inštitúcií je vytvárať im priestor na rast ich talentu a zručností. Jednou z nich je Národné športové centrum (NŠC), ktoré im pomáha v kariére, a aj tento rok spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR ocenilo mladé športové talenty a skúsených športovcov, ktorí stihli počas svojej kariéry reprezentovať svoju domovinu na majstrovstvách či olympijských hrách.

Talentovaný piešťanský veslár Peter Strečanský s ocenením Športovec NŠC za rok 2022. (Autor: veslovanie.sk)

Viac ako 15 športovcov a ich trénerov si odnieslo domov ocenenie z ďalšieho ročníka Športovec Národného športového centra za rok 2022. V priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea si ceny prevzali od ministra školstva Jána Horeckého, riaditeľa NŠC Vladimíra Balušku a ďalších významných osobností.

Slávnostné odovzdanie cien sa uskutočnilo v utorok 7. februára, kde medzi ocenenými bol aj piešťanský veslár a reprezentant Peter Strečanský, ktorý získal tretie miesto na Majstrovstvách sveta juniorov 2022 v talianskom Varese. Ocenenie je aj pre trénera Petra Strečanského st. 

0 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila