Lasica a Satinský v knižnici

Nezabudnuteľná dvojica Milan Lasica a Július Satinský je od začiatku februára súčasťou piešťanskej mestskej knižnice. V jej priestoroch bude až do 20. marca prístupná výstava, ktorá prezentuje komiksový príbeh zo života obľúbenej dvojice komikov na pozadí krátkych dejín legendárneho Divadla na korze.

Výstava je v mestskej knižnici prístupná do 20. marca. (Autor: PIC)

Milan Lasica a Július Satinský sa stali legendárnou dvojicou, ktorá dokázala aj v tej najväčšej nepriazni osudu vykľučkovať s humorom sebe vlastným. S dávkou irónie, ale aj intelektu sa im spolu podarilo bezmála štyri desaťročia reflektovať spoločenské dianie či bežné životné situácie. Ich príbehu je venovaná výstava ilustrácií Ďura Balogha Radostná správa z rovnomennej knihy.

Kniha vyšla v roku 2021 vo vydavateľstve Monokel a odvtedy zažila už svoju tretiu dotlač. S námetom prišiel vydavateľ Peter Michalík, autorom textu je dramatik, scenárista a spisovateľ Peter Gärtner, o ilustrovanú podobu príbehu sa postaral už spomínaný Ďuro Balogh.

Súčasťou výstavy sú nielen vybrané komiksové pasáže doplnené o štylizované fotografie Lasicu a Satinského či veľkorozmerné priestorové makety, ale aj vystavené knihy iných autorov, ktoré Balogh ilustroval.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
nedeľa, 23. júna 2024
Meniny má Sidónia, zajtra Ján