Lasica a Satinský v knižnici

Nezabudnuteľná dvojica Milan Lasica a Július Satinský je od začiatku februára súčasťou piešťanskej mestskej knižnice. V jej priestoroch bude až do 20. marca prístupná výstava, ktorá prezentuje komiksový príbeh zo života obľúbenej dvojice komikov na pozadí krátkych dejín legendárneho Divadla na korze.

Výstava je v mestskej knižnici prístupná do 20. marca. (Autor: PIC)

Milan Lasica a Július Satinský sa stali legendárnou dvojicou, ktorá dokázala aj v tej najväčšej nepriazni osudu vykľučkovať s humorom sebe vlastným. S dávkou irónie, ale aj intelektu sa im spolu podarilo bezmála štyri desaťročia reflektovať spoločenské dianie či bežné životné situácie. Ich príbehu je venovaná výstava ilustrácií Ďura Balogha Radostná správa z rovnomennej knihy.

Kniha vyšla v roku 2021 vo vydavateľstve Monokel a odvtedy zažila už svoju tretiu dotlač. S námetom prišiel vydavateľ Peter Michalík, autorom textu je dramatik, scenárista a spisovateľ Peter Gärtner, o ilustrovanú podobu príbehu sa postaral už spomínaný Ďuro Balogh.

Súčasťou výstavy sú nielen vybrané komiksové pasáže doplnené o štylizované fotografie Lasicu a Satinského či veľkorozmerné priestorové makety, ale aj vystavené knihy iných autorov, ktoré Balogh ilustroval.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz