Študenti hotelovej akadémie ovládli futsal aj basketbal

  • Mladí dnes / Šport
  • 11. februára 2023, 00:01

Školské športové súťaže sa po dlhšej prestávke rozbehli v plnom prúde. Študenti stredných škôl bojovali v okresných kolách vo futsale a v basketbale.

Majstrami okresu v basketbale sú chlapci z hotelovej akadémie, ktorí prešli turnajom bez jedinej prehry. (Autor: CVČ Ahoj)

V športovej hale piešťanského gymnázia si v konkurencii šiestich škôl zmerali sily žiaci stredných škôl v okresnom kole vo futsale. Hralo sa v dvoch skupinách, z ktorých do finále postúpili ich víťazi. V dramatickom finále medzi Hotelovou akadémiou Ľudovíta Wintera a Gymnáziom Pierra de Coubertina sa nakoniec šťastena obrátila na „hotelku“. Zápas sa v riadnom čase skončil remízou 2:2 a o víťazovi rozhodol rozstrel z pokutových kopov. Na treťom mieste skončili chlapci zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej.

Okresné kolo vo futsale vyhrali študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera.

Na druhý deň privítala hala gymnázia študentov stredných škôl, aby bojovali o majstra okresu v basketbale. Päť družstiev hralo systémom každý s každým. Suverénne si počínali chlapci z hotelovej akadémie, ktorí prešli turnajom bez jedinej prehry. Na druhej priečke skončili žiaci zo SPŠE a na tretej domáce gymnázium.

Organizátorom oboch súťaží bolo Centrum voľného času Ahoj Piešťany. Jeho riaditeľ Miroslav Petráš pred nástupom aj pri vyhodnotení zdôraznil význam pravidelného športovania a význam športu ako súčasť výchovy mladých ľudí.

CVČ Ahoj

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich