Padali stromy, horel dom, dochádzalo k autonehodám aj k tragédii

  • Krimi / Spravodajstvo / Región
  • 6. februára 2023, 23:47

Piešťanskí hasiči a ich kolegovia z regiónu mali v uplynulom týždni plné ruky práce. Padali stromy, horel dom, dochádzalo k autonehodám aj k tragédii, a aby sa nenudili, ktosi nahlásil bombu na okresnom súde. Išlo len planý o poplach.

Hasiči odstraňovali strom spadnutý na diaľnicu, ďalšie padli na cestu v Prašníku. (Autor: OR HaZZ Piešťany)

Požiar rodinného domu vo Veľkých Kostoľanoch, ktorý sa rozhorel vo štvrtok 2. februára po siedmej hodine večer, hasili spoločnými silami členovia profesionálnych zborov z Piešťan i Trnavy spolu s dobrovoľnými hasičmi z Veľkých Kostolian. Oheň vzplanul potom, čo majiteľka zakúrila v sporáku, a keď sa vrátila, zadná časť domu bola v plameňoch. Hasičom sťažovali prístup do domu nielen hromady odpadu, čo sa týčili v podbrání aj vo dvore miestami až do výšky 1,5 metra, ale nepriechodné bolo aj vnútro domu. Tu sa odpad nachádzal až do výšky približne meter. Vnútri bola nulová viditeľnosť, a tak bol zásah komplikovaný. Strop bol miestami prehorený, hrozilo zrútenie. Hasiči museli vytvoriť vetracie otvory, požiar sa im podarilo uhasiť a zamedzili aj jeho ďalšiemu rozšíreniu na susednú nehnuteľnosť. Predbežná škoda je 30-tisíc eur, uchránené hodnoty odhadol zisťovateľ na stotisíc.

Vo Veľkých Kostoľanoch horel 2. februára rodinný dom.

Pri letisku na Žilinskej ceste v smere na Hornú Stredu sa v piatok 3. februára zrazil kamión s osobným autom. Našťastie, vodička auta, ktorú prehliadli záchranári, neutrpela zranenia. Havarované vozidlo odtiahli a hasiči vykonali potrebné opatrenia.

Na škôlke v Bašovciach sobotný víchor zhodil strechu.

Sobotná víchrica zhadzovala stromy, poškodzovala plechy striech aj elektrické vedenie. Hneď ráno po piatej hodine vyrážali piešťanskí hasiči k Veľkému Orvišťu, kde na diaľnicu padol strom. Bolo ho potrebné popíliť a odstrániť. Odtiaľ hasičov povolali do Bašoviec, kde víchor strhol časť strechy na materskej škole, visela z budovy. Hasiči odstránili nielen poškodenú, ale aj zvyšnú časť. Pri zásahu asistoval príslušník DHZO Bašovce i starostka. V to ráno zhodilo aj atikový plech zo strechy činžiaka na sídlisku Adam Trajan, i tento plech hasiči odstránili. Následne ich dvakrát zavolali do Prašníka, kde najskôr dopoludnia a potom podvečer pílili a odstraňovali stromy, ktoré padli na cestu. Jeden zo stromov poškodil elektrické vedenie.

29 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 30. mája. Tento deň je Medzinárodný deň sklerózy multiplex. Meniny má Ferdinand.
  • 29.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 30. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand