Úspešné ťaženie Funny athletics

  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
  • 5. februára 2023, 00:02

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára v Bratislave, darilo.

Výprava piešťanských atlétov z klubu Funny athletics na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu v Bratislave. (Autor: Team Funny athletics)

Eliška Ella Gáliková pri svojej premiére na trati 2000 metrov nenechala nič na náhodu. V sólovom behu si s náskokom 19 sekúnd dobehla po zlatú medailu. Na 300-metrovej trati ju naopak delilo 44 stotín sekundy od zisku bronzu.

Úspešní atléti (zľava) Aneta Poláčiková, Eliška Vytisková a Matej Polák.

O striebornú medailu sa postarala Aneta Poláčiková. Na štart behu na 800 m vstupovala bez skúseností s touto disciplínou. Aneta sa počas pretekov pohybovala na treťom-štvrtom mieste, ale záverečným zrýchlením si časom 2:41,32 min. zabezpečila druhé miesto. Veľkú smolu na tejto trati mala Viktória Királová, ktorá skončila na nepopulárnom štvrtom mieste, avšak svojím odvážnym behom a osobným rekordom zlepšeným o 10 sekúnd ukázala, že patrí do lepšieho poľa pretekárov.

Bronzovými medailami do klubovej zbierky prispeli Eliška Vytisková v behu na 300 m a Matej Polák v behu na 800 m. Od Elišky sa medaila viac-menej očakávala, ale Matejov bronz bol veľkým prekvapením a veríme, že veľkou motiváciou do ďalšej práce.

Všetkým pretekárom klubu Funny athletics Piešťany ďakujeme za vzornú reprezentáciu. 

Team Funny athletics

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia