Úspešné ťaženie Funny athletics

  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
  • 5. februára 2023, 00:02

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára v Bratislave, darilo.

Výprava piešťanských atlétov z klubu Funny athletics na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu v Bratislave. (Autor: Team Funny athletics)

Eliška Ella Gáliková pri svojej premiére na trati 2000 metrov nenechala nič na náhodu. V sólovom behu si s náskokom 19 sekúnd dobehla po zlatú medailu. Na 300-metrovej trati ju naopak delilo 44 stotín sekundy od zisku bronzu.

Úspešní atléti (zľava) Aneta Poláčiková, Eliška Vytisková a Matej Polák.

O striebornú medailu sa postarala Aneta Poláčiková. Na štart behu na 800 m vstupovala bez skúseností s touto disciplínou. Aneta sa počas pretekov pohybovala na treťom-štvrtom mieste, ale záverečným zrýchlením si časom 2:41,32 min. zabezpečila druhé miesto. Veľkú smolu na tejto trati mala Viktória Királová, ktorá skončila na nepopulárnom štvrtom mieste, avšak svojím odvážnym behom a osobným rekordom zlepšeným o 10 sekúnd ukázala, že patrí do lepšieho poľa pretekárov.

Bronzovými medailami do klubovej zbierky prispeli Eliška Vytisková v behu na 300 m a Matej Polák v behu na 800 m. Od Elišky sa medaila viac-menej očakávala, ale Matejov bronz bol veľkým prekvapením a veríme, že veľkou motiváciou do ďalšej práce.

Všetkým pretekárom klubu Funny athletics Piešťany ďakujeme za vzornú reprezentáciu. 

Team Funny athletics

75 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. marca 2023
Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik