Šaliansky Maťko – detskí recitátori v CVČ Ahoj

  • Mladí dnes / Piešťany
  • 5. februára 2023, 00:01

Po dvojročnej prestávke sa v piešťanskom Centre voľného času Ahoj zišli detskí recitátori na okresnom kole súťaže v prednese slovenskej povesti – Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Okresného kola sa zúčastnilo 19 detí a učitelia a rodičia mali možnosť vypočuť si krásne povesti v podaní mladých recitátorov.

V prvej kategórii porota prvé miesto udelila Veronike Menyhartovej (uprostred) zo ZŠ Holubyho, druhá skončila Tereza Mišurová zo ZŠ Banka a tretí Richard Kocian zo ZŠ Moravany nad Váhom. (Autor: CVČ Ahoj)

Súťažilo sa v troch kategóriách. V I. kategórii, ktorej sa zúčastňujú žiaci 2.-3. ročníkov základných škôl, porota prvé miesto udelila Veronike Menyhartovej zo ZŠ Holubyho, na druhom skončila Tereza Mišurová zo ZŠ Banka a na treťom Richard Kocian zo ZŠ Moravany nad Váhom.

V druhej kategórii skončil prvý Jakub Hlbocký z Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch, druhá bola Petra Kropajová (vpravo) zo ZŠ Mojmírova a tretia Emma Kucharová zo ZŠ Brezová.

V II. kategórii, v ktorej súťažia žiaci 4.-5. ročníka ZŠ, skončil prvý Jakub Hlbocký reprezentujúci Cirkevnú spojenú školu v Piešťanoch, druhá bola Petra Kropajová zo ZŠ Mojmírova a tretia Emma Kucharová zo ZŠ Brezová.

V tretej kategórii sa na prvej priečke umiestnil Branislav Piovarči z Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch, na druhej skončila Isabella Smolková (uprostred) zo ZŠ Rakovice a na tretej Viktória Juricová zo ZŠ Školská vo Vrbovom.

V III. kategórii, ktorej sa zúčastňujú žiaci 6.-7. ročníkov ZŠ a 1.-2. ročníka OGY, sa na prvej priečke umiestnil Branislav Piovarči z Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch, na druhej skončila Isabella Smolková zo ZŠ Rakovice a na tretej Viktória Juricová reprezentujúca ZŠ Školská vo Vrbovom.

Víťazi z každej kategórie postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční 17. februára v Trnave.

zdroj: CVČ Ahoj

161 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. marca 2023
Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik