Poštu na Staničnej definitívne zrušili

V obmedzenej prevádzke bola už niekoľko týždňov, no od stredy 1. februára bude zrušená úplne. Pobočku Slovenskej pošty na Staničnej ulici v Piešťanoch, teda Poštu 5, uzavreli pre neefektívnosť.

Pošta 5 na Staničnej ulici je od stredy 1. februára úplne zrušená. (Autor: Supa)

Zrušenie pobočky na Staničnej ulici pošta odôvodnila optimalizáciou siete, spomenula tiež ekonomické a legislatívne aspekty. „Svet sa rýchlo mení a s ním sa mení aj náš životný štýl. Služby, ktoré sme využívali pred pár rokmi a nevedeli sme si život bez nich predstaviť, sa odrazu stanú menej nevyhnutné a rýchlo na ne zabúdame. Tak sa to stalo aj s poštovými službami vo vašom meste. Ich využívanie kleslo tak, že Slovenská pošta, a. s., nemôže u vás naďalej prevádzkovať rovnaký počet kamenných pôšt a sme nútení prikročiť s účinnosťou od 1. februára 2023 k zmene spôsobu poskytovania poštových služieb,“ uviedol generálny riaditeľ Slovenskej pošty Ľubomír Mindek.

Pri zvažovaní tejto zmeny mali podrobne plánovať, ako budú v budúcnosti zabezpečovať služby takmer bezo zmeny. Riaditeľ spomenul skúsenosti z viac ako 1500 obcí, v ktorých pošta pobočku nemá. „V prvom rade sme mysleli na starších občanov a na tých, ktorí môžu mať problém s presunom. Najväčšia zmena bude spočívať v tom, že kamenná pošta na Staničnej ulici skončí a takmer všetky služby, na ktoré ste boli doteraz zvyknutí, vybavíte u svojej poštárky/poštára a poštového kuriéra,“ doplnil riaditeľ.

K zmenám vo fungovaní piešťanských pobočiek Slovenskej pošty došlo už v lete 2021. Po rokoch totiž zrušili poštu v Kruhovke, ktorej služby mali plne nahradiť práve Pošta 5 (Staničná), Pošta 6 (E. F. Scherera), Pošta 1 (Kukučínova) či BalíkoBOX. Pošta 4, ktorá roky slúžila obyvateľom Floreátu a okolia Vážskej ulice, bola zrušená rovnako pre neefektívnosť.

146 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. marca 2023
Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik