Čajky jednoznačne vyhrali s Ružomberkom a v lige sú stále bez prehry

Ligová neporaziteľnosť pokračuje pre Piešťanské Čajky aj v nadstavbovej skupine o 1. – 4. miesto. Už 18. víťazstvo za sebou získali vo finálovej repríze proti MBK Ružomberok.

Dominika Rusiňáková. (Autor: Laco Duračka)

Nevýrazné začiatky sa stávajú pravidelným javom u Čajok, v tomto prípade našťastie z toho bolo len stav 0:4 a približne štvorminútové čakanie na úspešný kôš, ktorý ukončila Mandičová. Celkovo sa oba tímy pomalšie rozbiehali, padalo málo bodov a Piešťany museli sťahovať manko. Našťastie mali vo svojich radoch Mandičovú, v 8. minúte dostala za stavu 9:8 domáce hráčky prvýkrát v zápase do vedenia. Celkovo vyhrali Čajky prvú štvrtinu tesne – 14:12. Druhá 10-minútovka bola už oveľa lepšia, odštartovala 8-bodovým úsekom domácich a „Ruža“ takmer 4 minúty neskórovala. Silnou zbraňou bola kolektívna hra, v 7. minúte dostala Jurčenková svoje družstvo prvýkrát do dvojciferného náskoku (29:18). Celkom poľahky sa Čajkám podarilo odskočiť na polčasových 39:24.

Piešťany si už nedovolili výraznejšie poľavenie v koncentrácii, po prestávke pokračovali v dobrom tempe a udržiavaní svojho výraznejšieho náskoku. Ružomberok hrýzol iba občasne, vždy na to z domácej strany prišla odpoveď. Vedenie sa v závere vďaka Mujovičovej podarilo dostať cez 20-bodovú hranicu, čo bol dôležitý faktor z pohľadu diania na palubovke. Do štvrtej štvrtiny sa napokon išlo za stavu 55:34. Posledná časť súboja prvého s druhým začala veľmi nízkym bodovým nástrelom, ktorá sa ťahal prvú polovicu tejto periódy. Piešťany si ďalšiu výhru do svojej zbierky bez problémov postrážili.

Niké EXZ – o 1. – 4. miesto – 2. kolo:

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 65:46 (14:12, 25:12, 16:10, 10:12)

Čajky: Mujovičová 14, Andělová 11, Mandičová 9, Jamesová 8, Jurčenková 6 (Moravčíková 7, Martišková 6, Taušová 3, Rusiňáková 1, Chovaníková, Kraislová a Vandlíková 0)

Ružomberok: Svetlíková 11, Havranová 10, Andělová 7, Buknová a Hadačová po 4 (Urbanová 6, Jarošová a Štefancová po 2, Dovčíková a Uramová 0)

TH: 17/13 – 10/8, Fauly: 17 – 17, Trojky: 2 – 2, Rozhodovali: Margala, Ribakovs, Bullo