Vynovili ihrisko s umelou trávou pri futbalovom štadióne

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 24. januára 2023, 00:02

Ihrisko s umelou trávou pri piešťanskom futbalovom štadióne je vynovené aj vďaka získaniu finančného príspevku vo výške 183-tisíc eur z Fondu na podporu športu. Mesto Piešťany bolo jedným z 90 úspešných žiadateľov o dotáciu.

Rekonštrukcia športoviska stála celkovo 331 600 eur. (Autor: Mesto Piešťany)

Pôvodná, rokmi užívania zničená, umelá tráva bola odstránená a nahradená novou trávou výšky 50 mm FIFA Quality. V rámci projektu boli okolo ihriska vybudované chodníky zo zámkovej dlažby, osadené nové tribúny pre divákov, hráči majú k dispozícii nové striedačky. Športovisko má po obnove oplotenie a záchytné siete. Na danej ploche sa vytvoril komplexný športový areál, kde sa nachádza futbalové ihrisko, ragbyové ihrisko, ihrisko na malý futbal a pre nohejbal.

„Pre náš klub je to veľký krok vpred, starý povrch ihriska bol už po svojej životnosti. Urobili sme maximum, aby sme boli pripravení na výzvu Fondu na podporu športu a sme veľmi vďační mestu, že prevzalo túto aktivitu a dokázalo doviesť projekt do úspešného konca. Realizácia nebola ľahká, keďže prebiehala v zimných mesiacoch, ale všetko dobre dopadlo. Počas obdobia realizácie sme museli trénovať v stiesnených podmienkach, o to viac sa tešíme z nového športoviska,“ povedal Ján Stachura, prezident futbalového klubu PFK Piešťany.

Celková výška výdavkov na obnovu športoviska bola 331 600 eur, z Fondu na podporu športu prišlo 183-tisíc eur a z mestskej pokladne bola na jeho modernizáciu vyčlenená suma 148 600 eur

zdroj: Mesto Piešťany

37 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich