Tel Aviv a Piešťany budú mať počas turistickej sezóny priame letecké spojenie

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Kraj / Spravodajstvo
  • 13. januára 2023, 11:37

Už počas tohtoročnej letnej sezóny budú mať turisti z Izraela k dispozícii priame letecké spojenie Tel Aviv – Piešťany. Dohodli sa na tom Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj a ďalší partneri s izraelským touroperátorom Overseas travel Ltd. Lety budú slávnostne uvedené na veľtrhu cestovného ruchu IMTM 2023 v Tel Avive vo februári tohto roka v rámci prezentácie destinácií Trnavský kraj a Slovensko pripravenej v spolupráci so Slovakia Travel.

„Na Slovensko lákajú obyvateľov Izraela liečebné účinky termálnych prameňov. Mnohí do strednej Európy prichádzajú hľadať svoje korene. Mladým cestovateľom imponuje povesť Trnavského kraja ako zaujímavej, zatiaľ neobjavenej destinácie,“ povedal Pini Krainer z Overseas travel Ltd.

Letisku Piešťany hrozil ešte pred niekoľkými rokmi zánik, v ostatných rokoch začalo slúžiť predovšetkým slovenským dovolenkárom smerujúcim do Turecka a Egypta. „Vďaka viacerým investíciám je pripravené aj vybavovanie zahraničných turistov, ktorí smerujú do nášho regiónu. Vďaka cielenému úsiliu sme nadviazali spoluprácu s izraelským partnerom. Už túto letnú sezónu plánujeme zaviesť priamu linku medzi Piešťanmi a Tel Avivom,“ informoval trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že zavedenie linky bolo plánované už v roku 2020, vtedy však lety znemožnila pandémia ochorenia COVID-19.

Výhodou malého letiska v Piešťanoch je podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Letisko Piešťany Bohumila Klečáka rýchle vybavenie cestujúcich, čo iné medzinárodné letiská cestujúcim z mimoschengenských krajín nedokážu ponúknuť.

Pred pandémiou patrili obyvatelia Izraela počtom prenocovaní k najčastejším zahraničným návštevníkom Trnavského kraja. V roku 2019 mali podiel na počte prenocovaní 7 %. Po turistoch z Českej republiky a Nemecka im patrila tretia priečka. Podľa údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky ich do Trnavského kraja v roku pred pandémiou prišlo 4 181 a strávili tu 51 352 nocí.

Sita

406 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
  • 04.12.2023, 22:59
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 06.12.2023, 22:18
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 6. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Mikuláša, patróna detí. Meniny má Mikuláš.
  • 05.12.2023, 22:51
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mnohí milovníci zvierat snívajú o tom, že by sa namiesto kancelárskej roboty či svojho iného regulárneho zamestnania každý deň starali…
  • 04.12.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 7. decembra 2023
Meniny má Ambróz, zajtra Marína