Dobrovoľnícka skupina Piešťany pomáhajú Ukrajine získala ocenenie Srdce na dlani

  • Kultúra a spoločnosť / Kraj / Piešťany
  • 10. januára 2023, 00:02

Trnavský kraj už pozná laureátov ocenenia Srdce na dlani pre výnimočných dobrovoľníkov i dobrovoľnícke projekty. V Trnave ich odovzdalo za rok 2022 Dobrovoľnícke centrum Trnavského samosprávneho kraja v spolupráci s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou. V kategórii Dobrovoľnícka skupina získala ocenenie skupina s názvom Piešťany pomáhajú Ukrajine, ktorá pôsobila pri Mestskom úrade Piešťany.

Cenu získali Ukrajinky žijúce v Piešťanoch, ktoré sa od začiatku vojny veľmi aktívne zapojili do pomoci svojim krajanom. (Autor: MsÚ Piešťany)

Poslaním a zmyslom ocenenia je vyjadriť osobitnú vďaku tým, ktorí si vo svojom voľnom čase nájdu miesto na pomoc iným a všade tam, kde je to jednoducho potrebné. Cenu získali Ukrajinky žijúce v Piešťanoch, ktoré sa od začiatku vojny veľmi aktívne zapojili do pomoci svojim krajanom a krajankám: tlmočili a prekladali (aj pre mestský úrad), sprevádzali ľudí na úrady, k lekárom, asistovali v krízových situáciách, hľadali ubytovanie, organizovali komunitné aktivity (výroba keramických suvenírov, pletenie maskovacích sietí). V začiatkoch, keď chýbala psychologická pomoc, boli veľkou podporou pre traumatizovaných ľudí, ktorí prichádzali.

Ocenená skupina automaticky postupuje do národného kola, ktoré by sa malo vyhodnocovať v marci.

Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, jednotlivcov aj kolektívov za ich dobrovoľné aktivity uskutočňované v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, zdravia, kultúry, umenia, výchovy, vzdelávania a i., vykonávané bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. Rovnako je ocenením výnimočných projektov, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu.

zdroj: MsÚ Piešťany

116 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora