Gymnázium J. B. Magina vo Vrbovom sa stalo inovatívnou školou roka 2022/23

  • Školy / Región
  • 8. januára 2023, 23:22

V tomto školskom roku sa Gymnázium Jána Baltazára Magina vo Vrbovom rozhodlo zapojiť do projektu INOŠKOLA. Prečo?

Pedagógovia sa tešili z ocenenia, ktoré ich zaväzuje k ďalšej aktívnej činnosti. (Autor: archív GJBM)

Jednoducho sme chceli zistiť, či aj tá naša „malá škola“ môže byť začlenená medzi školy inovatívne – teda tie, ktoré pomáhajú vzdelávaním rozvíjať u žiakov kreatívne myslenie, leadership, prácu s informačnými technológiami a mnoho ďalších nevyhnutných schopností pre ich budúcu osobnú a profesijnú kariéru. Veľmi nás potešil fakt, že sme sa nielen do projektu zaradili, ale aj získali ocenenie „Najlepšia škola v regióne, ktorá vie ako na to“.

Týmto ocenením sme, samozrejme, prebrali aj zodpovednosť v podobe organizovania prednášok, konferencií, kde naši učitelia zdieľajú svoje skúsenosti so zavádzaním inovácií do vzdelávania a s prácou v rôznych projektoch. A tak naše gymnázium organizovalo prvú pracovnú konferenciu pre učiteľov základných a stredných škôl, ktorá nebola len o prednáškach, ale aj workshopoch, kde si účastníci mohli prakticky vyskúšať napríklad prácu s programom Accelium či získať predstavu o vzdelávaní v exteriéri.

Toto ocenenie nás všetkých veľmi potešilo, že našu prácu si všimli aj iné vzdelávacie inštitúcie, no na druhej strane je to pre nás zaväzujúce naďalej na sebe pracovať a tento titul si udržať. Ďakujem učiteľom a všetkým zamestnancom, že svoju prácu majú radi!

Henrieta Gromanová, riaditeľka školy

116 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz