Gymnázium J. B. Magina vo Vrbovom sa stalo inovatívnou školou roka 2022/23

  • Školy / Región
  • 8. januára 2023, 23:22

V tomto školskom roku sa Gymnázium Jána Baltazára Magina vo Vrbovom rozhodlo zapojiť do projektu INOŠKOLA. Prečo?

Pedagógovia sa tešili z ocenenia, ktoré ich zaväzuje k ďalšej aktívnej činnosti. (Autor: archív GJBM)

Jednoducho sme chceli zistiť, či aj tá naša „malá škola“ môže byť začlenená medzi školy inovatívne – teda tie, ktoré pomáhajú vzdelávaním rozvíjať u žiakov kreatívne myslenie, leadership, prácu s informačnými technológiami a mnoho ďalších nevyhnutných schopností pre ich budúcu osobnú a profesijnú kariéru. Veľmi nás potešil fakt, že sme sa nielen do projektu zaradili, ale aj získali ocenenie „Najlepšia škola v regióne, ktorá vie ako na to“.

Týmto ocenením sme, samozrejme, prebrali aj zodpovednosť v podobe organizovania prednášok, konferencií, kde naši učitelia zdieľajú svoje skúsenosti so zavádzaním inovácií do vzdelávania a s prácou v rôznych projektoch. A tak naše gymnázium organizovalo prvú pracovnú konferenciu pre učiteľov základných a stredných škôl, ktorá nebola len o prednáškach, ale aj workshopoch, kde si účastníci mohli prakticky vyskúšať napríklad prácu s programom Accelium či získať predstavu o vzdelávaní v exteriéri.

Toto ocenenie nás všetkých veľmi potešilo, že našu prácu si všimli aj iné vzdelávacie inštitúcie, no na druhej strane je to pre nás zaväzujúce naďalej na sebe pracovať a tento titul si udržať. Ďakujem učiteľom a všetkým zamestnancom, že svoju prácu majú radi!

Henrieta Gromanová, riaditeľka školy

116 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 27. januára. Tento deň je Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu. Meniny má Bohuš.
  • 26.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Prvý tohtoročný sneh v horách Považského Inovca pocukroval aj náladu všetkých ľudí, ktorí sa vydali na v poradí už 37.…
  • 26.01.2023, 06:30
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Príroda / Región / Tip na výlet
V predchádzajúcom týždni riešili piešťanskí hasiči otváranie bytov a dopravné nehody, pričom pri jednej z nich záchranári ošetrovali zrazeného mladého…
  • 26.01.2023, 23:01
  • Krimi / Spravodajstvo
piatok, 27. januára 2023
Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz