Masters plavci úspešne ukončili rok v Poznani

• Šport / Kolky
  • 3. januára 2023, 00:04

V Poznani, v jednom z najstarších a najväčších poľských miest, sa v dňoch 16.-18. decembra 2022 konali Zimné majstrovstvá Poľska v plávaní veteránov. V prekrásnom športovom komplexe Termy Maltanskie reprezentovali piešťanské farby traja pretekári – Zuzana Matúšová, Pavel Škodný a Juraj Horil.

Juraj Horil, Pavel Škodný a Zuzana Matúšová na pretekoch v Poľsku. (Autor: aki)

V silnej konkurencii 168 klubov z Poľska, Čiech, Nemecka, Ukrajiny a Slovenska si počínali veľmi dobre a spomedzi viac ako 450 plavcov si domov priniesli spolu päť titulov majstra Poľska.

Zuzana Matúšová sa stala majsterkou Poľska na 50 a 100 m prsia, striebro získala v disciplíne 100 m motýlik a dve bronzové umiestnenia si pripísala na 50 m motýlik a 100 m polohové preteky. Pavel Škodný vyhral 100 a 200 m znak i 400 m polohové preteky. Strieborné medaily získal v disciplínach 50 m znak a 200 m polohové preteky. Tri nepopulárne štvrté miesta si vybojoval Juraj Horil na prsiarskych tratiach 50, 100 a 200 m.