Jaslovské Bohunice sú od 1. januára bez Hlavnej ulice

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 1. januára 2023, 08:02

Obec Jaslovské Bohunice v okrese Trnava nebude mať od 1. januára Hlavnú ulicu, aj keď ich doteraz mala až tri. Hlavnú ulicu mali všetky tri časti obce, obecné zastupiteľstvo názvy Hlavná Jaslovce, Hlavná Bohunice a Hlavná Paderovce zrušilo a tieto ulice premenovalo. Všeobecne záväzné nariadenie o nových názvoch ulíc nadobúda účinnosť 1. januára 2023.

(Autor: google.sk/maps)

Hlavnú v časti Jaslovce nahradila Jaslovská ulica, Hlavnú v časti Bohunice nahradila Bohunická ulica a Hlavnú v miestnej časti Paderovce premenovali na Paderovskú ulicu. Podľa starostky Jaslovských Bohuníc Boženy Krajčovičovej spôsobovali Hlavné ulice v jednotlivých častiach obce praktické problémy, napríklad pri doručovaní zásielok. Pri niektorých zásielkach nebolo presne uvedené, o ktorú Hlavnú ulicu ide. Obecné zastupiteľstvo v Jaslovských Bohuniciach okrem týchto zmien pridalo k všetkým pomenovaniam ulíc z roku 2005 aj slovo ulica, ktoré doteraz v nariadení chýbalo. Obec zmeny v názvoch ulíc konzultovala s Jazykovedným ústavom Ľudovíta Štúra Slovenskej akadémie vied. V Jaslovských Bohuniciach má svoj názov 30 ulíc, 20 z nich v časti Bohunice, 7 v časti Jaslovce a tri ulice má miestna časť Paderovce.

Jaslovské Bohunice vznikli v roku 1958 zlúčením dvoch susedných obcí Bohunice a Jaslovce. O 18 rokov neskôr bola k obci Jaslovské Bohunice pričlenená aj dedinka Paderovce. Ulice tu majú oficiálne pomenované od roku 2005.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
pondelok, 15. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich