Jaslovské Bohunice sú od 1. januára bez Hlavnej ulice

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 1. januára 2023, 08:02

Obec Jaslovské Bohunice v okrese Trnava nebude mať od 1. januára Hlavnú ulicu, aj keď ich doteraz mala až tri. Hlavnú ulicu mali všetky tri časti obce, obecné zastupiteľstvo názvy Hlavná Jaslovce, Hlavná Bohunice a Hlavná Paderovce zrušilo a tieto ulice premenovalo. Všeobecne záväzné nariadenie o nových názvoch ulíc nadobúda účinnosť 1. januára 2023.

(Autor: google.sk/maps)

Hlavnú v časti Jaslovce nahradila Jaslovská ulica, Hlavnú v časti Bohunice nahradila Bohunická ulica a Hlavnú v miestnej časti Paderovce premenovali na Paderovskú ulicu. Podľa starostky Jaslovských Bohuníc Boženy Krajčovičovej spôsobovali Hlavné ulice v jednotlivých častiach obce praktické problémy, napríklad pri doručovaní zásielok. Pri niektorých zásielkach nebolo presne uvedené, o ktorú Hlavnú ulicu ide. Obecné zastupiteľstvo v Jaslovských Bohuniciach okrem týchto zmien pridalo k všetkým pomenovaniam ulíc z roku 2005 aj slovo ulica, ktoré doteraz v nariadení chýbalo. Obec zmeny v názvoch ulíc konzultovala s Jazykovedným ústavom Ľudovíta Štúra Slovenskej akadémie vied. V Jaslovských Bohuniciach má svoj názov 30 ulíc, 20 z nich v časti Bohunice, 7 v časti Jaslovce a tri ulice má miestna časť Paderovce.

Jaslovské Bohunice vznikli v roku 1958 zlúčením dvoch susedných obcí Bohunice a Jaslovce. O 18 rokov neskôr bola k obci Jaslovské Bohunice pričlenená aj dedinka Paderovce. Ulice tu majú oficiálne pomenované od roku 2005.

(SITA)

69 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto