Maturanti z „áčky“ SPŠE sú už ostužkovaní

  • Mladí dnes / Školy
  • 30. decembra 2022, 08:00

Gaudeamus igitur znelo v piatok 9. decembra sálou reštaurácie Semafor, kde do spoločenských oblekov nahodení maturanti 4. A triedy Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch očakávali slávnostné stužkovanie. Nechýbali šerpy, kvety, objatia, dojatie mám i stisky rúk a otcovské potľapkanie po ramene.

Do sviatočných oblekov nahodení maturanti 4. A triedy Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch so svojou triednou Emíliou Grmanovou a riaditeľom Jozefom Kolníkom. foto: md

Stužky maturantom odovzdávala triedna učiteľka Emília Grmanová za prítomnosti riaditeľa školy Jozefa Kolníka. Študenti pozvaných rodičov i učiteľov obveselili programom. Nechýbala v ňom scénka o finančnej gramotnosti, rodičia sa pokúsili zmaturovať z otázok, ktoré im predostreli ich ratolesti, a v programe bol i tradičný zápas o stoličku.

Bavili sa študenti, rodičia aj pedagógovia. A keďže po zábave prichádza čas na intenzívne štúdium, treba pripomenúť, že štvrtáci „áčkari“ – budúci absolventi odboru informačné a sieťové technológie – majú „k dobru“ ešte päť mesiacov. Interná časť maturitnej skúšky sa totiž uskutoční v dňoch 22.-26. mája 2023 z predmetov slovenčina, angličtina a teoretickej časti odbornej zložky – IST, kde preukážu vedomosti nadobudnuté počas štyroch rokov. Nech sa darí nielen im, ale aj všetkým maturantom.

(md)

31 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz