Maturanti z „áčky“ SPŠE sú už ostužkovaní

  • Mladí dnes / Školy
  • 30. decembra 2022, 08:00

Gaudeamus igitur znelo v piatok 9. decembra sálou reštaurácie Semafor, kde do spoločenských oblekov nahodení maturanti 4. A triedy Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch očakávali slávnostné stužkovanie. Nechýbali šerpy, kvety, objatia, dojatie mám i stisky rúk a otcovské potľapkanie po ramene.

Do sviatočných oblekov nahodení maturanti 4. A triedy Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch so svojou triednou Emíliou Grmanovou a riaditeľom Jozefom Kolníkom. foto: md

Stužky maturantom odovzdávala triedna učiteľka Emília Grmanová za prítomnosti riaditeľa školy Jozefa Kolníka. Študenti pozvaných rodičov i učiteľov obveselili programom. Nechýbala v ňom scénka o finančnej gramotnosti, rodičia sa pokúsili zmaturovať z otázok, ktoré im predostreli ich ratolesti, a v programe bol i tradičný zápas o stoličku.

Bavili sa študenti, rodičia aj pedagógovia. A keďže po zábave prichádza čas na intenzívne štúdium, treba pripomenúť, že štvrtáci „áčkari“ – budúci absolventi odboru informačné a sieťové technológie – majú „k dobru“ ešte päť mesiacov. Interná časť maturitnej skúšky sa totiž uskutoční v dňoch 22.-26. mája 2023 z predmetov slovenčina, angličtina a teoretickej časti odbornej zložky – IST, kde preukážu vedomosti nadobudnuté počas štyroch rokov. Nech sa darí nielen im, ale aj všetkým maturantom.

(md)

31 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 27. januára. Tento deň je Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu. Meniny má Bohuš.
  • 26.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
V predchádzajúcom týždni riešili piešťanskí hasiči otváranie bytov a dopravné nehody, pričom pri jednej z nich záchranári ošetrovali zrazeného mladého…
  • 26.01.2023, 23:01
  • Krimi / Spravodajstvo
Prvý tohtoročný sneh v horách Považského Inovca pocukroval aj náladu všetkých ľudí, ktorí sa vydali na v poradí už 37.…
  • 26.01.2023, 06:30
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Príroda / Región / Tip na výlet
piatok, 27. januára 2023
Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz