Centrum Trnavy bude na Silvestra bez mestského ohňostroja, ale s ohňovou šou

Trnava organizuje na Silvestra v centre mesta podvečerný program pre deti a ohňovú šou. Na polnočný ohňostroj peniaze z rozpočtu mesta už tradične nepôjdu.

Ilustračné foto: am

„Polnočný ohňostroj nerobíme v Trnave už niekoľko rokov z environmentálnych dôvodov a tiež v snahe privítať Nový rok v pokoji a bez vyvolávania stresu u citlivejších ľudí a zvierat. Tento rok nebudeme robiť ani detský ohňostroj,“ povedala hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová. Detská Mini disko šou začne na Trojičnom námestí o 17:00, o hodinu neskôr predvedie ohňovú šou združenie Dream Dancers.

V prvý januárový deň roka 2023 organizuje trnavská samospráva vo františkánskom Kostole sv. Jakuba o 15:00 novoročný koncert. Trnavský komorný orchester, ktorý práve v budúcom roku oslávi tridsať rokov od svojho založenia, na čele s umeleckou vedúcou Alžbetou Ševečkovou predstaví široký repertoár piesní od baroka po súčasnosť. Spolu s ním budú účinkovať aj sólisti Hana Friedová a Daniel Čapkovič.

SITA

172 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich