Príbeh o láske na pozadí arménskej genocídy, svetových vojen aj sovietskej moci

  • Knihy
  • 19. decembra 2022, 00:02

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Artforum)

Vo vydavateľstve Artforum vyšiel román Simon od autorky Narine Abgarian v preklade Kataríny Strelkovej. Autorka je arménska spisovateľka a blogerka, po pôsobení v Moskve sa v roku 2022 vrátila do Arménska. Román sa odohráva v jej rodnom meste Berd. Simon, obľúbený občan známy vďaka bohatému milostnému životu, zomiera hneď v úvode, so záletníkom sa lúčia všetky ženy jeho života, každú obdaroval, každá s ním prežila veľký ľúbostný príbeh.

„Simon miloval ženy oddane a nekonečne, zamilúval sa do nich za pár sekúnd, žiarlil na ne, zbožňoval ich a na konci vzťahu im darúval lacné, ale krásne šperky. Rozchádzať sa treba tak, aby ti bývalá priateľka na ulici nenapľula do očí, poúčal priateľov.“ Príbeh o láske na pozadí arménskej genocídy, svetových vojen aj sovietskej moci, tragikomický, láskavý, úprimný, doslova opantá čitateľa. Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila