Chystáte sa po novom roku do Tatier? Priplatíte si.

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
  • 16. decembra 2022, 09:43

Daň za ubytovanie vo Vysokých Tatrách sa od nového roka zvýši z 1,50 eura na dve eurá. Zároveň mesto zvýšilo aj miestny poplatok za rozvoj.

Tatry v odraze. © Ján Rau

Poslanci mestského zastupiteľstva to schválili počas svojho zasadnutia vo štvrtok 15. decembra. Primátor mesta Jozef Štefaňák pre agentúru SITA potvrdil, že poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady nateraz neporastie. Návrh nového všeobecne záväzného nariadenia stiahol z rokovania hneď na začiatku. Ako povedal, od mestskej firmy poskytujúcej túto službu chce analýzu prijatých opatrení, nechce totiž zvýšením poplatku zaťažovať obyvateľov.

K zvýšeniu dane pristúpili v Tatrách z dôvodu zvýšených nákladov spojených s úpravou zelene, komunikácií či osvetlením. Mesto Vysoké Tatry je okrem toho podľa primátora aj najvýznamnejšou a najnavštevovanejšou destináciou v rámci Slovenska. „Nie je to taká suma, ktorá by turistov odradila. Budeme ešte rokovať s miestnou oblastnou organizáciou cestovného ruchu a združením cestovného ruchu o tom, ako to vykompenzovať nejakými poukážkami,“ poznamenal na margo nárastu dane.

Zároveň mesto zvýšilo aj miestny poplatok za rozvoj z 15 eur na 35 eur. „Zvýšenie sadzby navrhujeme z dôvodu zvýšenia nákladov na celkovú údržbu mesta, ako aj na zlepšenie miestnych komunikácií, parkovacích plôch, verejného osvetlenia a technickej infraštruktúry,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

sita

52 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz