Piešťanskí mladí plavci vybojovali spolu pätnásť medailí

V Šamoríne sa v termíne 2.-4.12.2022 uskutočnili plavecké majstrovstvá Slovenska mladších žiakov pri účasti 52 klubov a 225 pretekárov. Plávalo sa v priestoroch 25-metrového bazénu centra X-BIONIC Sphere. Plavcov ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnených na majstrovstvách bolo 7 dievčat a 2 chlapci. Počínali si veľmi úspešne a vybojovali spolu 15 medailí. Najviac si ich vezie domov Michaela Csenkyová , keď bola na 50 kraul a 100 PP strieborná a za 100 kraul, 400 kraul, 100 znak a 200 znak ju dekorovali na bronzovom stupienku. Nina Frištáková si na prsiarskych tratiach 100 a 200 m vybojovala svoje prvé tituly majsterky Slovenska. Nelly Gáliková si vyplávala bronzovú medailu za výkon na 400 kraul. Nina Pecháčová po ťažkých disciplínach 800 kraul a 200 motýlik vystúpila na bronzový stupienok.

Rastislav Čačík sa stal majstrom Slovenska (Autor: archív Radoslav Suchánek)

V štafetách sme vybojovali majstrovský titul na 4 x 50 PP v zložení Simona Radosavljevič, Michaela Csenkyová, Milica Martinkovičová a Lea Filipová. V kraulovej štafete na 4 x 50 m boli dievčatá strieborné v zostave Martinkovičová,  Filipová, Radosavljevič a Csenkyová. Taký istý strieborný lesk mali medaily po mixových štafetách na  4 x 50 PP v zložení Sebastián Hornák, Milica Martinkovičová, Michaela Csenkyová a Tomáš Tamajka. Na striebornom stupienku skončila aj mixová štafeta na 4 x 50 kraul v zostave Tomáš Tamajka, Lea Filipová, Sebastián Hornák a Michaela Csenkyová.

Nina Frištáková si na prsiarskych tratiach 100 a 200 m vybojovala svoje prvé tituly majsterky Slovenska.

Majstrovstvá Slovenska v plávaní  starších žiakov  sa konali od 9. do 11. 12. 2022 v Spišskej Novej Vsi na 8 dráhovom 25 m dlhom mestskom bazéne.  Účastníci v počte 234 pretekárov zo 48 klubov Slovenska prišli preukázať svoju výkonnosť  po celoročnom tréningu, niektorí na záver svojej žiackej kariéry.  ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo 5 dievčat a 7 chlapcov.  Darilo sa im veľmi pekne, keď vylovili z vody na Spiši tiež 15 medailových umiestnení.  Lucia Slámová si ich vyplávala najviac. Blysla sa na 800 vsp., ktorý vyhrala, na  200 vsp., 400 vsp.,  100 znak, 200 znak  bola strieborná  a za 100 PP brala bronzovú odmenu.  Rastislav Čačík sa stal majstrom Slovenska po peknom zlepšení na 400 PP, 400 vsp. doplával na druhom mieste a bronzovou medailou ho odmenili za 1500 vsp. Kristína Királová  bola medailová  v ťažkej dvojkombinácii  za  200 motýlik striebro a 400 PP bronz.  Marko Šprlák-Zmora vybojoval strieborný stupienok na 1500 vsp. a bronzový bol  na 200 motýlik. Michaela Mosná zaplávala najhodnotnejší  bodový výkon z našich plavcov  podľa FINA bodov, ale na individuálny medailový úspech to v kvalitnej konkurencii nestačilo. Trikrát skončila na nepopulárnej zemiakovej pozícii a chuť si popravila dvomi limitmi do juniorskej  plaveckej reprezentácie Slovenska a v dvoch štafetách. Štafeta dievčat v disciplíne 4 x 50 vsp. v zložení  Michaela Mosná, Kristína Kiralová, Sabína Bališová a Lucia Slámová vybojovala bronzovú pozíciu. Takisto kvarteto Lucia Slámová, Tomáš Filus, Michaela Mosná a Rastislav Čačík  v štafete mix na  4 x 50 PP  bolo ocenená na treťom stupienku víťazov.  Našim žiakom želáme príjemný oddych a pekné Vianoce.