Raňajky a skvelá káva sa v každej firme stanú obľúbenými benefitmi

  • Inzercia
  • 12. decembra 2022, 14:46

V zahraničí je už roky bežnou praxou, že firmy „bojujú“ o zamestnancov nielen výškou platu, ale aj rôznymi benefitmi, ktoré spríjemňujú pracovný alebo aj súkromný život a v podstate aj zlepšujú „výkonnosť“ zamestnancov, keďže slúžia ako extra motivácia. V posledných rokoch sa tento trend dostáva aj ku nám, i keď je to ďalšia z vecí, v ktorých stále zaostávame.

Autor: wavebreakmedia / Shutterstock.com

Spoločné raňajky potešia zamestnancov a posilnia tímového ducha

Ak chcete byť v tomto smere nadpriemerný zamestnávateľ, určite by ste sa rôznym benefitom nemali brániť. Aby chodenie do práce nebolo len o práci samotnej a obednej prestávke. Mimochodom, obed nespomíname náhodou.

Poskytnúť zamestnancom obed priamo v priestoroch firmy alebo im naň prispievať je povinnosťou každého zamestnávateľa. A čo raňajky? Medzi najobľúbenejšie benefity totižto patria aj chutné raňajky do práce.

Pre zamestnancov sú totižto zabezpečené raňajky naozaj výhodné. Získajú tak ráno čas naviac, ktorý by inak strávili prípravou raňajok. A budú môcť raňajkovať spoločne so svojimi kolegami a tak utužovať kolektív na pracovisku. To je mimochodom výhodné aj pre firmu samotnú, keďže tímový duch je pre dobré fungovanie firmy veľmi dôležitý.

S kvalitnou kávou ide práca ľahšie

Každému sa skrátka lepšie pracuje, keď je sýty. A čo ešte takmer každý človek potrebuje k tomu, aby mohol v práci podávať maximálne výkony? No predsa dostatočný prísun zázračného nápoja menom káva.

A to je ďalší malý, ale vďačný benefit pre zamestnancov. Kávovar a k tomu prísun zásob z pražiarne kávy ocení každý zamestnanec, ktorý bez kávy nedokáže podať v práci maximálny výkon. Keď naviac pôjde o naozaj kvalitnú odrodovú a vždy čerstvo praženú kávu, úspech tohto benefitu bude zaručený. A možno sa kávičkármi stanú aj tí, ktorí doteraz ako tak pravidelnému pitiu kávy odolávali.

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich