Moravany opäť povedie starosta Peter Hulman

V Moravanoch nad Váhom si voliči opätovne zvolili za starostu Petra Hulmana a v komunálnych voľbách ich budú zastupovať poslanci Milan Baláž, Tomáš Blahuta, Pavol Gabriš, Jakub Hamšík, Juraj Jurovský, Miroslav Kazík, Miloš Marek, Daniela Starovičová a Andrea Škrabák Tomašiková.


Poslanci Obecného zastupiteľstva v Moravanoch nad Váhom: (zľava) Miloš Marek, Miroslav Kazík, Milan Baláž, starosta Peter Hulman, Juraj Jurovský, Daniela Starovičová, Pavol Gabriš, Andrea Škrabák Tomašiková, Jakub Hamšík a Tomáš Blahuta. (Autor: Eva Glevaňáková)

Na ustanovujúcom zasadnutí obecného zastupiteľstva, ktoré sa konalo v stredu 23. novembra, všetci menovaní zložili patričné sľuby. Nechýbal príhovor starostu. Peter Hulman poďakoval za účasť zamestnancom obce, odstupujúcim poslancom a verejnosti, novozvoleným poslancom blahoželal k zvoleniu. „Verím, že v spolupráci s novozvoleným zastupiteľstvom dospejú k úspešnému výkonu samosprávy, k rozvoju obce a k spokojnosti občanov,” uviedol Hulman.

Zástupcom starostu a zároveň poslancom, ktorý je poverený zvolávaním zastupiteľstiev v čase neprítomnosti starostu, je Milan Baláž. Obecná rada Moravian bude pracovať v zložení Juraj Jurovský, Milan Baláž a Miloš Marek. Starosta obce predložil návrh na zriadenie komisií a ich predsedov, poslanci jeho návrh podporili. Komisia pre ochranu verejného záujmu pri výkone verejných funkcionárov má za predsedu Juraja Jurovského. Komisii školstva, kultúry a športu predsedá Tomáš Blahuta, Komisiu životného prostredia povedie Pavol Gabriš a  Komisiu starostlivosti o obyvateľov obce, bytovú politiku a verejný poriadok Andrea Škrabák Tomašiková. Posledne menovanú zastupiteľstvo poverilo aj zastupovaním pri sobášoch.

34 Shares

Najnovšie správy

V predchádzajúcom týždni riešili piešťanskí hasiči otváranie bytov a dopravné nehody, pričom pri jednej z nich záchranári ošetrovali zrazeného mladého…
  • 26.01.2023, 23:01
  • Krimi / Spravodajstvo
Dnes je piatok 27. januára. Tento deň je Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu. Meniny má Bohuš.
  • 26.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Prvý tohtoročný sneh v horách Považského Inovca pocukroval aj náladu všetkých ľudí, ktorí sa vydali na v poradí už 37.…
  • 26.01.2023, 06:30
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Príroda / Región / Tip na výlet
piatok, 27. januára 2023
Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz