Krajskí cestári sú pripravení na obdobie zimnej údržby ciest

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 9. decembra 2022, 00:01

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) je pripravená na blížiace sa obdobie zimnej údržby ciest po personálnej, technickej aj materiálnej stránke. Župná organizácia sa bude starať o takmer 1600 kilometrov ciest druhej a tretej triedy na území Trnavského kraja a na základe zmluvy so Slovenskou správou ciest aj o vybrané cesty prvej triedy v Trnavskom a Bratislavskom kraji. Využívať pritom bude novú techniku. Fungovať bude aj nonstop dispečing.

(Autor: TTSK)

„Zjazdnosť ciest bude túto zimu zabezpečovať 150 vodičov. Fungovať bude aj náš nonstop dispečing. Máme pripravených 6500 ton soli, 4460 ton kameniva, 1340 ton zmiešaného posypového materiálu, 58-tisíc litrov soľanky a šesť ton chloridu horečnatého. Naším zámerom je ešte zefektívniť zimnú údržbu. Z analýzy priemernej spotreby posypového materiálu na jednotlivých strediskách vyplynulo, že je priestor optimalizovať logistiku posypového materiálu. V tejto súvislosti pripravujeme výstavbu nových síl. Prvé vznikne v Dunajskej Strede,“ povedal riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský s tým, že prvé výjazdy zimnej údržby boli nasadené v okresoch Skalica a Senica.

Vzhľadom na priaznivé poveternostné podmienky v Trnavskom kraji spúšťa SÚC TTSK zimnú údržbu zvyčajne na prelome novembra a decembra. V závislosti od vývoja počasia jej obdobie trvá približne do konca marca, pričom sa realizuje na základe operačného plánu, o ktorom budú krajskí poslanci informovaní na zasadnutí Zastupiteľstva TTSK v stredu 7. decembra.

„V uplynulých rokoch sme údržbu ciest dokázali zefektívniť. Okrem zlepšenej organizácie práce tomu veľmi pomohla aj 11-miliónová investícia do obnovy vozového parku. Obstarali sme vyše 300 kusov modernej techniky vrátane 34 sypačov. Prostredníctvom nich zabezpečujeme plnohodnotnú starostlivosť o cesty počas celého roka, v lete i v zime, hospodárnejšie aj ekologickejšie,“ uzavrel trnavský župan Jozef Viskupič.

Telefónne čísla nonstop dispečingu zimnej údržby sú 033/553 13 44 pre okresy Galanta, Hlohovec, Piešťany a Trnava, 031/552 24 21 pre okres Dunajská Streda a 034/651 27 35 pre okresy Senica a Skalica. Viac informácií je dostupných na stránke www.spravaciest.sk.

40 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich