Od nedele budú v Trnavskom kraji platiť nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo
  • 8. decembra 2022, 14:24

Nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek, ktorých objednávateľom je Trnavský samosprávny kraj, vstúpia do platnosti v nedeľu 11. decembra. Zmeny v nich sú navrhnuté tak, aby korešpondovali s úpravou grafikonu vlakovej dopravy. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja s tým, že v procese ich prípravy boli akceptované aj návrhy a pripomienky verejnosti.

(Autor: js)

„Táto pravidelná zmena cestovných poriadkov prímestských autobusov je pomerne veľká, vzhľadom na zavedenie reformného grafikonu vlakovej dopravy. Zareagovali sme viacerými úpravami v jednotlivých cestovných poriadkoch, pričom sme zapracovali aj návrhy verejnosti,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Obyvatelia kraja mali možnosť pripomienkovať aktuálne platné cestovné poriadky počas septembra. Župa následne podnety od obyvateľov spracovala, prerokovala so župnými zmluvnými dopravcami a časť z nich zapracovala do cestovných poriadkov. Úpravy sa týkajú zlepšenia prípojov autobusov k vlakom v menších i väčších prestupných uzloch po celom kraji, ako aj jazdných časov jednotlivých liniek a spojov.

Odbor dopravnej politiky Úradu Trnavského samosprávneho kraja dostal desiatky podnetov, ktoré podľa jeho pracovníčky Evy Pišovej v maximálne možnej miere zapracoval do nových cestovných poriadkov. Čas odchodu prímestských autobusov si obyvatelia môžu skontrolovať na webových stránkach dopravcov ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

SITA

36 Shares

Najnovšie správy

V predchádzajúcom týždni riešili piešťanskí hasiči otváranie bytov a dopravné nehody, pričom pri jednej z nich záchranári ošetrovali zrazeného mladého…
  • 26.01.2023, 23:01
  • Krimi / Spravodajstvo
Prvý tohtoročný sneh v horách Považského Inovca pocukroval aj náladu všetkých ľudí, ktorí sa vydali na v poradí už 37.…
  • 26.01.2023, 06:30
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Príroda / Región / Tip na výlet
Dnes je piatok 27. januára. Tento deň je Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu. Meniny má Bohuš.
  • 26.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 27. januára 2023
Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz